На Чернігівщині, станом на 24 травня, з початку року рятувальниками було ліквідовано 434 пожежі в природних екологічних системах на загальній площі близько 390 гектарів.
За інформацією Головного управління ДСНС у Чернігівській області найчастіше пожежі в екосистемах трапляються через необережну, несвідому, діяльність людини.
Суха, спекотна погода, висока температура повітря, потужний вітер сприяють високій ймовірності виникнення та розповсюдження пожеж в екосистемах.
Рятувальники попереджають, що на вихідних, 25 та 26 травня, на території Чернігівської області очікується значне потепління, у зв’язку з цим зросте ймовірність пожежної небезпеки, а в деяких регіонах буде надзвичайна пожежна небезпека.
Тому, цими днями слід утриматись від розведення багать на відкритій місцевості, дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування, зокрема, на заплавах річок і присадибних ділянках, не спалювати стерню, сміття, а також залишки рослинності.
Як повідомляв MYNIZHYN, надрам Чернігівського краю притаманна відносна різноманітність корисних копалин. З них понад половину – 58%, — складають родовища нафти, газу, конденсату та торфу. При чому за запасами торфу область посідає 3 місце в Україні, запаси нафти складають понад 9% від загальнодержавних, розчиненого газу (пропан, бутан, етан) – понад 4% від загальноукраїнських. Є в надрах області й вугілля (орієнтовно 100 млн. т), проте глибина залягання сягає 1 км, тому родовища не розроблені. За кольором на Чернігівщині воно не чорне, а буре та світло-буре