Наша постійна рубрика: розмова з психологом.
Час від часу ми публікуємо на розмову з ніжинськими психологами: питання, які турбують читачів, відповіді та поради від фахівців.
Сьогодні запитання від читачів таке: «Якщо залишився без роботи, як діяти, щоб не опустити руки?»
Як з цим упоратися, читачам MYNIZHYN.com розповідає наш постійний експерт, кандидат психологічних наук, доцент НДУ ім.М. Гоголя; практичний психолог Олександр Пісоцький
Так, дійсно, втрата роботи є нелегким випробуванням для будь-кого. Налаштуйте себе, насамперед, шо це тимчасові обставини, які ви у змозі подолати! Спробуйте знайти у цій ситуації щось позитивне, зокрема вільний час, можливість спілкування з близькими тощо. Це допоможе вам не втратити віри в себе й свої можливості!
Розбийте глобальну мету (знайти роботу) на більш часткові (формування необхідних навичок, навчання тощо.
Далі складіть розпорядок дня, де має бути відведений час на пошук нового місця роботи, відпочинок тощо. Все це допоможе вам підтримувати себе в тонусі, мотивацію цілі.
Як підтримати себе у цей момент?
Вдосконалюйте необхідні навички, які на вашу думку, стануть вам у нагоді під час адаптації до нової діяльності.
Намагайтеся спілкуватися з друзями, близькими – не ізолюйте себе у цій ситуації. Також зважте на те, що інформацію про вакансії можете отримати й спілкуючись з іншими.
Перебувайте якомога більше часу на свіжому повітрі, відновіть і вдосконалюйте свої захоплення, хобі, займайтеся фізичними вправами, спортом.
Розглядайте всі можливі пропозиції, які вам пропонують, обираючи серед них ті, які вам стануть до вподоби.
Не оминайте офіційні джерела інформації про роботу.
Якщо у ситуації, коли опинилися без роботи, втрачаєте самовладання або починаєте занадто нервувати, зверніться до психолога.
Раніше ми писали: Як адаптуватися у колективі за кордоном: ніжинський психолог поділився порадами