Завантаження ...
banner

На Чернігівщині бракує кадрів для відновлення зруйнованого житла: подробиці

На Чернігівщині бракує кадрів для відновлення зруйнованого житла: подробиці фото

Рік тому на Чернігівщині стартувала друга черга державної програми єВідновлення. Власникам зруйнованих осель тоді почали виплачувати компенсації – житлові сертифікати на придбання житла чи гроші на відбудову. За рік вже опрацювали заяв на 1 мільярд гривень, пише Час Чернігівський.

"На отримання сертифікатів було подано 958 заяв. Станом на сьогодні сформовано 518 житлових сертифікатів. Загальна сума 733 млн. грн. По знищеному майну подано 212 заяв по грошовій компенсації для відбудови. Сформовано 109 грошових компенсацій на 222 млн. грн", — повідомив Сергій Куреня, в.о. начальника управління архітектури і містобудування Чернігівської ОВА.


Фото: Сергій Куреня. Джерело: Час Чернігівський

Основна сума виплат припадає на громади Чернігівського району – понад 650 мільйонів. Однак у багатьох селах громад району є серйозні проблеми із занесенням пошкодженого чи зруйнованого житла до реєстрів.

"Відсутність господарів на місці. Наявність документів. Витяги з реєстру речових права відсутні або втрачені і потребують відновлення. Видавалися сільрадами і потребують оновлення, а то й відновлення. А в деяких селах взагалі відсутні. Є проблеми", — пояснює Олександр Дмитрюк, начальник відділу архітектури, містобудування і ЖКГ Чернігівської РДА.


Фото: Олександр Дмитрюк. Джерело: Час Чернігівський

Пошкоджене та зруйноване житло поступово відбудовується, але на Чернігівщині відчутно бракує кваліфікованих будівельників. Це підтверджують і чиновники, і самі підрядні організації- партнери програми єВідновлення, яких люди «засипають» дзвінками.

"По тенденції бачу, що мало будівельників залишилося. Ще менше кваліфікованих. Є різна якість. Часто просять переробити попередні роботи. Багато з області дзвінків, Чернігів немало", — каже Євгеній Сидоренко, підприємець.


Фото: Євгеній Сидоренко. Джерело: Час Чернігівський

"Є дефіцит невеликих будівельних організацій, які можуть швидко і якісно відбудовувати саме приватний сектор. Близько 200 заяв на відбудову", - уточнює Сергій Куреня.

Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко

Як повідомляв MYNIZHYN, Кабмін виділив Чернігівській області 1,5 млрд грн на будівництво фортифікацій та 153 млн грн на укриття в школах. Загалом на ліквідацію наслідків війни в регіоні цього року спрямовано 2,6 млрд грн.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: