Завантаження ...
banner

Легалізація диплому за кордоном: пояснення юриста

Легалізація диплому за кордоном: пояснення юриста фото

Наша постійна рубрика: задай питання юристу

Досить часто людям потрібна консультація юриста з приводу різних питань: про спадщину під час війни, кредити чи вирішення фінансових зборів поміж сусідами, сімейні справи, тощо.

MYNIZHYN.com неодноразово публікує коментарі юристів на сайті.

Раніше ми писали: Питання – відповідь: борги під час війни після смерті людини

Сьогодні питання таке: "Доброго дня! Можливо, хто знає, наші дипломи за кордоном котируються? Що потрібно зробити, щоб по ним можна влаштовуватись на роботу, не бути задіяними в чорнових роботах? Порадьте юриста чи де отримати інформацію?"

Коментує кандидат юридичних наук, доцент кафедри політології, права та філософії НДУ імені М.Гоголя, доцент - Марина Ларченко

Дипломи України можуть бути визнані за кордоном, але процедура та ступінь визнання залежать від країни, де ви плануєте працювати.

Можна виділити наступні основні кроки для визнання диплома за кордоном.

1. Апостилювання або легалізація диплому. Це офіційне підтвердження дійсності диплома в іншій країні. В Україні апостиль ставиться Міністерством освіти і науки України або іншим відповідним органом. Легалізація потрібна в тих країнах, які не є учасниками Гаазької конвенції.

2. Нострифікація диплому. Це процедура визнання іноземного диплому в конкретній країні. В деяких країнах вона обов'язкова для того, щоб диплом був прирівняний до місцевого і можна було працювати за спеціальністю.

3. Переклад та засвідчення диплому. Необхідно перекласти диплом на офіційну мову країни, де планується працювати. Переклад повинен бути завірений нотаріально або зроблений акредитованим перекладачем.

4. Проходження додаткових іспитів або курсів. В деяких країнах може знадобитися складання додаткових іспитів або проходження курсів для підтвердження кваліфікації.

5. Професійне визнання. Якщо професія регулюється (наприклад, медицина, право, інженерія), можливо, доведеться пройти процедуру професійного визнання, яка може включати складання іспитів, стажування або проходження адаптаційних курсів.

Загалом, можна надати ряд порад для успішного працевлаштування за кордоном.

1. Знайдіть корисні професійні асоціації. Дізнайтеся про місцеві професійні асоціації, до яких можна вступити. Це допоможе інтегруватися в професійне середовище.

2. Підготуйте резюме та мотиваційний лист. Адаптуйте ваше резюме та мотиваційний лист під стандарти країни, де шукаєте роботу.

3. Завчасно створіть свою мережу контактів. Встановлюйте професійні контакти в обраній країні через LinkedIn, семінари та професійні заходи.

4. Вивчіть мову бажаної країни. Гарне знання місцевої мови буде великим плюсом і допоможе вам легше адаптуватися на новому місці роботи.

Щоб дізнатись про процедуру визнання дипломів у конкретній країні, можете скористатися наступними ресурсами.

1. Офіційні веб-сайти урядових установ

Сайт Міністерства освіти або відповідного органу у країні призначення зазвичай містить детальну інформацію про процедуру нострифікації дипломів.

Сайт Міністерства закордонних справ країни призначення також може мати інформацію про необхідні кроки для легалізації дипломів та контактну інформацію щодо апостилювання.

2. ENIC-NARIC Network

ENIC-NARIC (European Network of Information Centres in the European Region and National Academic Recognition Information Centres in the European Union). Це мережа інформаційних центрів, які займаються питаннями академічного визнання кваліфікацій. Вони надають інформацію про процеси визнання в кожній країні Європи та деяких інших країнах. Є корисний веб-сайт: https://www.enic-naric.net/.

3. Веб-сайти професійних асоціацій

Якщо професія регулюється, перевірте вимоги щодо визнання кваліфікацій на сайті відповідної професійної асоціації чи регулятора у країні призначення.

4. Посольства та консульства

Посольство чи консульство країни призначення в Україні може надати інформацію або спрямувати до відповідних органів.

Консульські установи України за кордоном також можуть допомогти з питаннями апостилювання та легалізації документів.

5. Форуми та спільноти українських мігрантів

Існують групи та форуми, де люди діляться досвідом визнання дипломів в різних країнах. Це може бути корисним джерелом практичної інформації.

6. Освітні агентства

Деякі агентства спеціалізуються на допомозі у визнанні іноземних дипломів і можуть надати консультації або послуги за оплату.

7. Веб-сайти університетів

Якщо плануєте продовжити навчання за кордоном, веб-сайти університетів часто містять розділи з інформацією про визнання іноземних дипломів та вимоги до абітурієнтів.
Дослідження цих ресурсів допоможе зібрати необхідну інформацію та підготуватися до процесу визнання диплома у конкретній країні.

Читайте й інші питання, на які дав роз'яснення наш юрист. 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: