Завантаження ...
banner
banner

На Чернігівщині від безпліддя безоплатно лікуватимуть сім пар: подробиці

На Чернігівщині від безпліддя безоплатно лікуватимуть сім пар: подробиці фото

З Чернігівщини направили на безоплатне отримання такої допомоги сім пар у рамках дії програми медичних гарантій на лікування безпліддя, яка запрацювала у 2024 році.

Про це у коментарі Суспільному розповіла завідувачка жіночої консультації чернігівського пологового будинку Олена Трикашна.

"Ця програма працює порівняно недавно, якщо не помиляюсь, з квітня. Там не зовсім все безплатно, але значна частина коштів покривається. За цей час ми направили на лікування безпліддя сім пар. Також протягом 2023-2024 років 25 жительок області скористалися послугами репродуктивної кліники за рахунок державного бюджету. У когось це лікування вже дало результат, у когось — ні, а у когось — в процесі", — говорить Олена Трикашна.

За її словами, в Україні 20% сімей страждають на безпліддя. З цих 20%, 50% — причиною є жіноче безпліддя, 50% — чоловіче.

Як інформує Національна служба здоров'я України (НСЗУ), безоплатним лікуванням безпліддя за програмою медичних гарантій вже скористалися 346 українок, 130 з них вже завагітніли.

Скористатися послугою безоплатно можна в 18 медичних закладах країни, які мають договір із Національною службою здоров’я на пакет "Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)".

Наразі у Чернігівській області таких медзакладів немає. Вони є в Києві, Львівській, Одеській, Дніпропетровській, Івано-Франківській та Рівненській областях.

"Пацієнтки з Чернігівської області можуть отримати безоплатно медичні послуги з лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій в будь-якому з закладів України, якій має договір з Національною службою здоров’я за відповідним напрямом. Жінка може вільно обрати медичну установу. Лікування можливо як в амбулаторних умовах, так і на умовах стаціонару, зокрема денного, залежно від призначень лікаря. Медичний заклад гарантує конфіденційність лікування", – зазначає директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

За словами голови НСЗУ Наталії Гусак, за один цикл штучного запліднення держава сплачує понад 60 тисяч гривень. Загалом на лікування безпліддя у бюджеті програми медгарантій на 2024 рік закладено понад 1,8 мільярда гривень.

Щоб отримати електронне направлення на лікування безпліддя, найперше треба звернутися до жіночої консультації, — каже Олена Трикашна.

"Обов'язково пройти усі необхідні обстеження. Не завжди, щоб завагітніти, коли це не вдається, потрібне ЕКЗ. Іноді буває гормональний збій. Тобто спочатку — обстеження", — пояснює лікарка.

Як наголошує НСЗУ, вік пацієнтки на момент початку циклу лікування має бути не більше 40 років. Встановлений діагноз може бути, як жіноче безпліддя, так і чоловіче безпліддя.

Які послуги пацієнтка отримує безоплатно:

  • оцінювання результатів попередніх обстежень, огляд та консультування пацієнтів щодо доцільності лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій;
  • проведення контрольованої медикаментозної стимуляції яєчників у жінки, яка підлягає лікуванню за допомогою допоміжної репродуктивної технології (далі — ДРТ);
  • проведення аспірації вмісту фолікулів яєчників під контролем ультразвукового дослідження та пошук ооцитів у фолікулярній рідині жінки, яка підлягає лікуванню за допомогою ДРТ;
  • знеболення етапу трансвагінальної аспірації фолікулів яєчників, консультація анестезіолога;
  • отримання сперми від чоловіка жінки, яка має показання до лікування безпліддя за допомогою ДРТ, а також спеціальна обробка сперми та підготовка її до запліднення;
  • здійснення етапу запліднення яйцеклітин та культивування отриманих ембріонів;
  • ембріотрансфер;
  • контроль за станом пацієнтки до настання вагітності;
  • ультразвукове дослідження органів малого таза пацієнтки;
  • вибір схеми стимуляції, лікарських засобів, корекція їх доз з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнтки, результатів клінічного, ультразвукового обстеження та моніторингу;
  • забезпечення лікарськими засобами для проведення всіх етапів циклу ДРТ;
  • преімплантаційна медико-генетична діагностика ембріона за медичними показаннями тощо.

Як повідомляв MYNIZHYN, за тиждень на Чернігівщині захворюваність на Covid-19 та ГРВІ збільшилася у 42%, подібна тенденція спостерігається і у Ніжині.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: