Завантаження ...
banner
banner

Чи буде шосте золото: легкоатлетка з Чернігівщини Оксана Зубковська про повернення у спорт, медалі Паралімпіади та книгу

Чи буде шосте золото: легкоатлетка з Чернігівщини Оксана Зубковська про повернення у спорт, медалі Паралімпіади та книгу фото

Українська легкоатлетка з Мени, Оксана Зубковська, п'ять разів брала участь у Паралімпійських іграх і щоразу виборювала золото. У 2021 році під час змагань у Токіо спортсменка отримала травму ноги, але, попри це, виконала стрибок. Після тієї травми вона завершила кар’єру, однак невдовзі змінила своє рішення, надихнувшись подвигами українських військових. І вже незабаром спортсменка представить загалу свою "Філософію Воїна".

Про все це спортсменка розповіла Українському Радіо Чернігів.

Війна повернула до спорту

Оксана Зубковська після Паралімпійських ігор у 2021 році завершила спортивну кар’єру. Усе через травму ноги просто під час цих змагань. Тоді, каже Оксана, зціпивши зуби я зробила необхідний стрибок та завоювала "золото".

Про завершення спортивної кар’єри легкоатлетка каже:

"Я розуміла, що мені 39 років, і піти з кар'єри в такому віці – це нормально. Я почала просто тренувати, ділитися досвідом зі спортсменами, і я знайшла себе в цьому. Мені дуже подобалось. А повернулася із-за війни. Я вирішила: боже, у мене там з ногою щось не так, я її не оперувала, в ній менше координації, деякі рухи я на ній не можу вправно виконувати, я просто не стійка на ній. Але з війною, розумієш, наскільки наші військові віддаються, в яких вони умовах живуть, і що вони для нас роблять. Тож немає на нозі одного м'яза – це вже не проблема в наш час, на це вже не звертаєш уваги. Тому просто почала тренуватися".


Фото: Оксана Зубковська з іншими спортсменками на Паралімпіаді 2024. Авторка: Оксана Зубковська

На запитання, як відреагував тренер спортсменки на її повернення, Оксана Зубковська сміючись відповіла, що цьому ніхто не здивувався.

"Просто хотілося брати участь також у цій війні. Ми, спортсмени, можемо на своїй арені розповідати про цю війну, підіймати прапор. І всім показувати, що ми боремося, ми сильна країна".

П’яте "золото" п’ятої Паралімпіади

Перед початком Паралімпійських ігор у Парижі Оксана Зубковська виклала у себе в Instagram відео із чотирма золотими медалями попередніх Паралімпіад. Підписала "Чи буде п’ята?". Каже: поставила це питання у першу чергу до самої себе. Попри хорошу підготовку та фізичну форму, не була впевненою на 100%, адже у спорті буває різне.


Фото: Оксана Зубковська під час виступу на Паралімпіаді-2024. Авторка: Оксана Зубковська

Легкоатлетка наводить приклад спортсменки з Узбекистану: вона успішно виступила на чемпіонаті світу і могла б бути другою на Паралімпійських іграх, але травмувалася і посіла дев'яте місце.

Упевненість у тому, що здобуде "золото", Оксана Зубковська відчула після першої спроби стрибка.

"На цих іграх я також стрибнула в першій спробі на перше місце. Я відчувала, що якщо дівчата будуть стрибати далі, у мене ще є в запасі сили, і я можу стрибнути далі", — каже спортсменка.

Свою медаль Оксана Зубковська присвятила нашим військовим, адже вони стали її мотивацією повернутись до спорту та боротись на міжнародній арені.

Відчувати себе в польоті

Оксана Зубковська каже, що під час стрибка відчуває, яку приблизно відстань вона пролетіла.

"Цей досвід напрацьований роками. Ти відчуваєш саме в польоті, настільки затяжний стрибок. Я відчула це вперше, мабуть, десь у 2006 році. А стрибати в довжину я почала у 2002 чи 2003 році. І мені комфортно літати. Просто є діти, в яких одразу видно: стрибун він чи ні, у них є страх польоту. Які відштовхуються й одразу шукають землю. А є діти, які відштовхуються, і ти бачиш, що він парує. Це, мені здається, вроджені такі інстинкти у людей".


Фото: Оксана Зубковська на Паралімпіаді-2024. Авторка: Оксана Зубковська

"Філософія Воїна"

У шкільному віці, коли почала займатися легкою атлетикою, Оксана Зубковська приховувала, що погано бачить. Тоді дівчина це робила для того, аби її не жаліли, аби вона могла безперешкодно займатися спортом.

"У мене просто свій світ. Я все пам'ятаю, де що лежить, я знаю, які в нас горбочки на вулиці, де треба підняти вище ногу. Я вже просто адаптувалася до цього, і я відчуваю себе у своєму світі прекрасно – у світі, якому я погано бачу", — каже спортсменка.


Фото: Оксана Зубковська та її книга "Філософія Воїна". Авторка: Оксана Зубковська

Свій життєвий досвід Оксана Зубковська описала в автобіографічному романі "Філософія Воїна", яка незабаром побачить світ.

"Я написала її не для того, щоб розказати людям, як все класно в житті, скільки у мене медалей. Я хочу цією книгою мотивувати людей, що попри все треба вірити в себе, у свої сили, і кожен з нас є чемпіоном. Людина, яка себе створює, яка йде до своєї цілі, вона вже чемпіон. Тому саме з дитинства я почала повністю все описувати в книзі, всі-всі труднощі, як я приховувала свій зір, як я не хотіла, щоб мене жаліли й давали менше навантаження. Мені дуже хотілося бути як всі, і в мене була конкретна ціль".

Чи буде шосте паралімпійське "золото" Оксани Зубковської

Спортсменка каже, що не "вдягає медалі" заздалегідь. Продовжує бути у спорті, але ствердних відповідей щодо майбутніх Паралімпійських ігор не дає.

"Я буду зі спортом все своє життя, я від цього отримую максимальне задоволення. І там буде видно, чи тіло мені дозволить ще стрибати. Мені зараз вже 43, я не боюся свого віку. Теоретично шоста Паралімпіада буде у мої 47 років. А стрибунів і в 40 років вже на такій арені немає. Буду в спорті, буду тренуватися, а там час покаже".

Як повідомляв MYNIZHYN, юні вихованці ніжинської секції тайбоксингу, підопічні тренера Максима Татаренка, Володимир Приходько та Григорій Дворський незабаром вирушать на Чемпіонат Світу, який відбуватиметься в Німеччині (Франкфурт).

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: