Завантаження ...
banner
banner

У Ніжині відкрилася виставка авторських текстильних панно Юлії Петренко

У Ніжині відкрилася виставка авторських текстильних панно Юлії Петренко фото

27 грудня у Художньому музеї НКМ ім. І. Спаського відкрилася виставка Юлії Петренко – заслуженої майстрині народної творчості, членкині Національної спілки художників України, відмінника освіти України.

Про це йдеться на сторінці Ніжинської міської ради.

Вона тривалий час жила і творила у Ніжині. Саме наше місто допомогло їй розвинути свої таланти, які на сьогодні визнані не лише в Україні, але й далеко за її межами.

На цій виставці представлені 34 текстильні роботи майстрині, виконані у техніці, яка поєднує нетканий гобелен, вибійку та клеєння льоном. Загалом же у її доробку більше 130 таких творів мистецтва.

Юля Петренко протягом усього творчого шляху не лише відроджує і розвиває давні українські техніки, але й постійно експериментує, доводячи, що можливості мистецтва безмежні. Також вона талановита викладачка, котра вміє знаходити і розвивати талант у кожному вихованцеві.

«Тематика представлених робіт – традиції й обряди, звичаї та побут нашого народу. Тут є і закохані, і родина, і ніжна колискова – все те, що хочеться передати дітям. Наша культура – це скарб, який треба плекати і захищати, яким треба ділитися зі світом», – розповіла мисткиня.

Війна вплинула на наповнення картин Юлії Петренко: змінилася колірна гама, а в деякі роботи майстерно введені порожні гільзи як спогад і нагадування про страшну війну, де вони стріляли у ворога.

Виставка триватиме до 29 січня 2025 року. Завітайте, аби на власні очі побачити неймовірні текстильні панно, які змінять ваші уявлення про українське мистецтво.

Як повідомляв MYNIZHYN, 8 листопада у Художньому відділі Ніжинського краєзнавчого музею імені Івана Спаського відбулася знакова подія — урочисте відкриття виставки під назвою «Золоте перевесло мистецької династії Саєнків». Виставка вразила відвідувачів різноманіттям робіт трьох поколінь цієї видатної родини, включаючи унікальні килими, гобелени, панно з солом'яною мозаїкою та інші витвори українського декоративного мистецтва.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: