Сьогодні багато хто ставить під сумнів актуальність бібліотек. Адже книги можна легко замовити онлайн або завантажити на смартфон. Та чи справді ніжинці відмовляються від традиційного читання? Про це Nizhyn Post запитали бібліотекарку Ніжинської центральної бібліотеки Тетяну Єременко.
Вона зізнається, що читачів стає менше. Причина тому – недостатня кількість сучасної української книги та книг рідною мовою. Молодь зараз читає тільки такою, а ми не можемо це запропонувати, тому більшість шукає книги з перекладом в інтернеті. Багато можна завантажити або замовити через мережу, але ж все це кошти, і не всі можуть собі таке дозволити. А бібліотека – це завжди безкоштовно. А ще – атмосферу бібліотеки не замінить інтернет. Бо тут – книга жива, її можна тримати в руках, перегортати сторінки, відчувати книжковий запах, ділитися враженнями… Що б там не казали, а читати твір з телефону незручно».
Що зараз читають ніжинці?
— Більшість обирає щось відволікаюче, романтичне, психологічне, щоб трохи перезавантажитися від проблем. Література – як пігулка від негативних думок. І взагалі, книга спонукає до роздумів.
— Тиша вже не є аргументом для бібліотеки. Ми часто проводимо різні заходи, організовуємо презентації творчих робіт талановитих ніжинців. У нас проходять безкоштовні майстер-класи. Всіляко намагаємося зацікавити молодь, щоб вони не боялися взяти в руки книгу. Коли взяв – уже хочеться її відкрити, погортати. Ходимо в школи, ліцеї, проводимо акції, опитування.
— Знаєте, коли читають батьки – читають і діти. Мотивація іде саме від батьків. І це так прекрасно, коли сім’я відкладає телефон і поринає у світ книги!
Якою має бути бібліотека майбутнього?
— З оновленим ремонтом, бо вона цього потребує. На полицях – багато сучасних книжок. Багато простору й світла. Більш комп’ютеризована. Молодіжна та яскрава загалом! Світлою і просторою, бо читачі люблять книгу обирати самостійно, і часом ходять по фонду дуже довго, придивляються, беруть до рук, гортають, яка припаде до смаку.
«Роботу бібліотекаря складно описати кількома словами. Ми – працьовиті. Багато хто думає: та що там робити, просто видав та записав книгу. А ми ще пишемо плани, звіти, підвищуємо кваліфікацію, освоюємо нові курси, проводимо заходи, створюємо презентації. Ми – творчі. Бібліотекарі співають і танцюють, а якщо не вміють, то швидко цьому вчаться. Беремо участь у всіх масових заходах Ніжина. Ми – терпеливі. Стільки життєвих історій від відвідувачів слухає хіба що психолог. Історії різні – і веселі, і до сліз. Інколи треба просто поговорити, і ми це розуміємо… Ми – креативні. Із нічого робимо шедевр. Так, у нас не викидається нічого – ні ґудзик, ні стрічечка. З усього можна зробити прекрасне «щось». Ми – чуйні. Ставимо потреби інших вище своїх. Несемо книги до читача додому, якщо в цьому є потреба. Ми – інтелігентні та культурні. Нікому не відповідаємо грубістю. На жаль, до бібліотеки нерідко навідуються люди, які поводяться, м’яко кажучи, неадекватно. І, поки ми можемо якось підтримувати діалог, робимо це. Але частіше доводиться викликати поліцію, щоб попросити непрошених гостей все ж залишити наш заклад.», - підсумовує Тетяна.
Як повідомляв MYNIZHYN, вихованка Ніжинської КДЮСШ Горбач Катерина, під керівництвом тренера Олександра Кремеза, виборола III місце на чемпіонаті України з бігу на 800 метрів.