
У цьому році 50 жителів Чернігівщини стали переможцями за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» та 7 – за програмою «Грант для ветеранів та членів їх сімей». Сума фінансової підтримки від держави на започаткування або розвиток їх бізнесу становить 14,6 млн грн. Загалом схвалені бізнес-проєкти передбачають створення в області понад сотню нових робочих місць.
Напрями підприємництва, які обирають грантоотримувачі, різноманітні. Найпопулярніші з них: відкриття закладів харчування (кав’ярень, фаст-фудів), магазинів (продуктових, квіткових, дитячого взуття, жіночого одягу та білизни, доглядової косметики, товарів для тварин), салонів краси (студій нігтьової та перманентного макіяжу, масажного та косметологічного кабінетів), ательє тощо. А ще є такі бізнес-ідеї: розвиток тренажерної зали, фермерського господарства, СТО, кондитерського цеху, надання кейтерингових та поліграфічних послуг, відкриття стрічкової пилорами, дитячої навчально-розважальної кімнати, виробництво меблів-трансформерів, реабілітаційного обладнання, виготовлення заморожених напівфабрикатів, макаронних виробів та хлібобулочної продукції тощо.
Серед цьогорічних переможців на отримання грантових коштів нашого регіону більшість (52%) діючі фізичні особи-підприємці, 40% – новачки у бізнесі, 8% - юридичні особи. Також статистика свідчить, що серед грантоотримувачів переважають жінки – їх 61%. Більшість переможців - у Чернігові.
Загалом на Чернігівщині за час дії програми «Власна справа» (з липня 2022 року) маємо 483 позитивні рішення. За програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», яка стартувала у квітні 2023 року, - 24 переможці. Загальна сума грантових коштів склала понад 100 млн грн.
Нагадаємо, за програмою «Власна справа» можна отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тис. грн, а за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати грант на бізнес до 1 млн грн, а члени їх сімей (чоловіки, дружини) – до 500 тис. грн.
Обов’язковою умовою для грантоотримувачів є створення нових робочих місць (від 1-го до 4-х) в залежності від суми фінансової підтримки. Повернення коштів передбачається за рахунок фактичної сплати встановлених чинним законодавством податків та зборів, зокрема за працевлаштованих осіб.
За умови реєстрації ФОП без зобов’язання створювати робочі місця за програмою «Власна справа» можна отримати від 50 до 75 тис. грн, а для молоді 18-25 років – до 150 тис. грн.
За консультаціями звертайтеся до офісів «Зроблено в Україні», які діють на базі Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 40; т. 0800-600-548) та Прилуцької філії Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Прилуки, вул. Вокзальна, 46; т. 0462-97-62-85).
Чернігівський обласний центр зайнятості
Вам також може бути цікаво: Швейний цех у Ніжині: як жінки знаходять роботу та підтримку