
Декларування доходів і видатків є важливим інструментом, який сприяє забезпеченню прозорості та підзвітності діяльності органів влади на всіх рівнях. У цьому матеріалі ми продовжуємо аналізувати декларації публічних осіб Чернігівської області за 2024 рік. Розглянемо, що саме задекларували міські голови найбільших громад регіону – Ніжина, Прилук і Корюківки, розповідає Ірина Синельник, Pechera.info.
Зарплата + пенсія = майже 1 млн грн
Декларація Прилуцької міської голови Ольги Попенко за 2024 рік не відрізняється від попередньої декларації щодо нерухомості. Водночас доходи посадовиці зросли.
Очільниця Прилук задекларувала житловий будинок 73,6 кв. м у селі Голубівка Ладанської громади, що належить її чоловікові Миколі Попенку. Також чоловік має право користування гаражем площею 24 кв. м у Прилуках, де зберігає авто. У декларації міської голови Прилук єдиний автомобіль – ВАЗ 2105, 1991 року випуску, що належить чоловіку. Квартирою у Прилуках, площею 59,2 м. кв, родина володіє на правах сумісної власності разом із синами Ярославом і Мирославом.
За минулий рік Ольга Попенко отримала майже 1 млн грн доходів, з яких: майже 750 тис. грн – заробітна плата у виконавчому комітеті Прилуцької міської ради; 45 тис. грн – викладацька діяльність у Прилуцькому гуманітарно-педагогічному фаховому коледжі імені І.Я. Франка, де вона за сумісництвом працює викладачкою української мови; 178 тис. грн – пенсія.
Чоловік міської голови задекларував в якості свого доходу лише пенсію, але яку саме суму він отримав за 2024 рік – інформацію не надав.
Готівкою Ольга Попенко зберігає 230 тис. грн.
Найвища зарплата серед керівників міст обласного значення
Ніжинський міський голова Олександр Кодола подав декларацію про доходи і видатки в березні 2025 року, але наприкінці квітня він подав виправлену декларацію. Основна різниця в документах – у заробітній платі. У виправленій декларації заробітна плата становить майже 1 млн 350 тис. грн, тоді як у попередній 1 млн 50 тис. грн.
Ніжинський міський голова Олександр Кодола має нерухомість у Чернігові та Ніжині. Зокрема, в Чернігові він володіє двома квартирами 38,9 кв. м та 58,9 кв. м. Вартість останньої вказана у сумі 350 тис. грн. на дату набуття права власності в 2010 році. У Ніжині він має у власності квартиру площею 70,5 кв. м за майже 400 тис. грн. на час набуття права власності в 2020 році.
Також Олександр Кодола задекларував земельну ділянку площею 1700 м.кв у селі Старий Білоус та житловий будинок 43,1 кв. м за 7,5 тис. грн. У якості незавершеного будівництва він вказав садовий будинок 50 м. кв у цьому населеному пункті. Торік у міського голови Ніжина зʼявилася земельна ділянка площею 2200 кв. м у с. Мала Кошелівка Вертіївської громади та недобудований житловий будинок площею 46 кв. м там же.
Олександр Кодола володіє автомобілем Lexus RX 300, 2020 року випуску, за 1,19 млн грн.
Основним його доходом є заробітна плата у виконкомі Ніжинської міської ради. Упродовж року він отримав майже 1 млн. 350 тис. грн, що перевищує заробітну плату голови Чернігівської ОВА. Як ми розповідали, голова ОВА Вʼячеслав Чаус, згідно з декларацією за 2024 рік, отримав на посаді майже 1 млн 200 тис. грн заробітної плати.
Також Олександр Кодола вніс до декларації майже 25 тис. грн компенсації транспортних витрат та добові за перебування у відрядженні, що виплачені організатором ТОВ «Дінадіс», та 3 тис. грн додаткового блага від ГО «Український кризовий медіа-центр» і навіть 700 грн. подарунок у негрошовій формі від ТОВ «Кард індастріал».
Готівкою Ніжинський міський голова зберігає 7,8 тис. дол. США, у банку – майже 62 тис. дол. США та понад 47 тис. грн.
Крім цього, він задекларував забезпечення платежу ТОВ «Чернігівбудінвест», згідно з попереднім договором купівлі-продажу приміщення в сумі 690 тис. грн.
Члени сімʼї в декларації Олександра Кодоли відсутні.
«Скромна» зарплата і дохід від цінних паперів
У декларації Корюківського міського голови вказана Анастасія Пономаренко як особа, з якою вони спільно проживають, але не одружені.
Ратан Ахметов за 2024 рік задекларував квартиру площею 69,9 кв. м у Корюківці за 454 тис. грн, господарче приміщення – підвал і гараж площею 20 м.кв за 57,4 тис. грн. Анастасія Пономаренко володіє земельною ділянкою площею 20 тис. м.кв у Корюківській громаді.
Крім цього, Ратан Ахметов задекларував автомобіль KIA-RIO, 2012 року випуску, за 240 тис. грн на час набуття права власності в 2015 році.
Анастасія Пономаренко володіє автомобілем MAZDA CX-5, 2021 року випуску, який вона придбала торік. Вартість авто зазначена в сумі 352 тис. грн, хоча на сайті Auto.ria сума вартості таких автомобілів коливається в межах 20-30 тис. дол. США.
Також Корюківський міський голова володіє цінними паперами – державними облігаціями України в кількості 130 штук, вартість кожної – 1 тис. грн, у тому числі в 2024 році Ратан Ахмедов придбав 20 державних облігацій. Анастасія Пономаренко торік придбала 122 інвестиційних сертифікатів ТОВ «Інжур» вартістю 1 тис. грн за кожен і 55 сертифікатів по 4 тис. грн за одиницю, а також 10 державних облігацій по 1 тис. грн. за один. Згідно з порталом Опендатабот, основний вид діяльності ТОВ «Інжур» – управління фондами.
Основними доходами Ратана Ахмедова є заробітна плата в виконкомі Корюківської міської ради та кошти від державних облігацій. За минулий рік він отримав 456 тис. грн зарплати, процентний дохід від державних облігацій становить 21 тис. грн.
Анастасія Пономаренко заробила майже 342 тис. грн, працюючи в ПАТ «Словʼянські шпалери», її дохід від підприємницької діяльності становить 408 тис. грн. Крім цього, жінка задекларувала 32 тис. грн дивідендів від ТОВ «Інжур» та 41 тис. грн інвестиційного доходу від погашення державних облігацій.
Корюківський міський голова зберігає готівкою 20 тис. дол. США, на банківських рахунках - понад 9 тис. грн та понад 300 дол. США. Його цивільна дружина має заощадження готівкою в сумі 4 тис. євро і 22 тис. дол. США, ще 66 тис. грн та 1 тис. дол. США – на банківських рахунках.
Як повідомляв MYNIZHYN, 1 квітня 2024 року завершилася кампанія декларування доходів та майнового стану за попередній рік посадовими особами місцевого самоврядування та держслужбовцями. Під час воєнного стану Реєстр декларацій був закритим, але згодом його знову зробили публічним. Декларація доходів та майнового стану — один із найефективніших інструментів запобігання корупції у публічному секторі. Наші журналісти вирішили проаналізувати, що задекларували за 2023 рік заступники міського голови Ніжина Федір Вовченко, Сергій Смага та Ірина Грозенко, а також керуючий справами виконкому Валерій Салогуб та секретар Ніжинської міської ради Юрій Хоменко.