
У межах рубрики "Запитай владу" на сторінці Facebook Ніжинської міської ради, ніжинка поцікавилася, чи можлива наявність гарної велоінфраструктури в Ніжині, особливо в центрі. Як відповіли представники влади — читайте далі.
Вибір між школами, лікарнею, водопостачанням і велоінфраструктурою — очевидний
"Так, гарна велоінфраструктура в Ніжині цілком реальна і вже закладена як один із пріоритетів стратегії громади. Першим кроком стала розробка Концепції розвитку велоінфраструктури за підтримки Bike City Consulting. Без чіткого бачення важко щось реалізовувати в просторі.
На жаль, війна внесла свої корективи: частина фахівців мобілізована, держава забрала силове ПДФО — третину бюджету громади. Тому навіть такі реальні завдання для розвитку велосипедного Ніжина, як оновлення доріг, розмітка та інтеграція з іншими видами транспорту, потребують додаткового фінансування. Коли вибір стоїть між школами, лікарнею, водопостачанням і велоінфраструктурою — пріоритет очевидний. Проте ми не зупиняємося! Активно шукаємо партнерів та грантові можливості, щоб поступово втілювати нашу мрію — зробити Ніжин велосипедною столицею України", — розповіла головна спеціалістка відділу міжнародних зв’язків та інвестиційної діяльності Катерина Гуторка.
Також вона закликала приєднуватися до щорічного велопробігу, купувати велосипеди українського виробника та популяризувати велоспорт.
Проєкти є, немає фінансування
Відповідь в.о. начальника управління житлово-комунального господарства та будівництва Світлана Сіренко розповіла, що проблема впорядкування руху велосипедистів у Ніжині перебуває на постійному контролі міської влади. Починаючи з 2021 року, розробили кілька проєктів організації дорожнього руху на окремих ділянках вулично-дорожньої мережі міста з виділенням велосипедних доріжок.
Зокрема, передбачено:
- розширення проїзної частини вулиць;
- зміну конфігурації перехресть;
- оновлення організації дорожнього руху загалом.
"Для реалізації цих проєктів необхідне суттєве фінансування, адже йдеться про реконструкцію вулично-дорожньої мережі. На жаль, у період воєнного стану такі витрати неможливі. Ми розуміємо потребу в безпечному русі для велосипедистів, тому продовжуємо технічну підготовку та планування, аби реалізувати проєкти, коли це стане можливим", — наголосила Світлана Сіренко.
Як повідомляв MYNIZHYN, 8 травня працівники КП "ВУКГ" висадили на Алеї Шевченка анемони, гейхери, астільби, лілійники, проте не минуло й двох днів, як частина цих квітів зникла — одні ямки.