
Бухгалтерська справа досить рутинне заняття. Робота з фінансовими документами та ведення бухгалтерії віднімає колосальну кількість сил і часу. Іноді, особливо в кінці місяця, кварталу, року, у фінансових відділах часто виникає підвищена напруга. Проте в році існують особливі дні, в які всі ми маємо прекрасну можливість оцінити і висловити свою вдячність тим, хто займається цим нелегким трудом.
День бухгалтера України в календарі професійних свят на 2025 рік - 16 липня
Говорячи по суті, професія бухгалтера шанована в багатьох країнах.
З нагоди професійного свята, журналісти
MYNIZHYN поспілкувалися з головним бухгалтером ТОВ "Ніжинхліб" - Тамарою Ващенко.
Ми поговорили з нею не лише про бухгалтерські числа і таблиці, а й звели до купи дебіт з кредитом та згадали про заспокійливе у бухгалтерській справі, яке буває двічі на місяць: заробітну плату та аванс!
Про все це детальніше - у нашій розмові.
- Є такий відомий вислів: спеціалістами не народжуються, ними стають. Перед тим, як стати бухгалтером, з чого почалася ваша кар’єра. Де ви навчались?
- Так, звичайно, спеціалістами не народжуються.
В юності я пробувала себе у медичній галузі, вірніше двічі пробувала вступити до Ніжинського медичного училища і не змогла.
Тож, мабуть сама доля була на моєму боці, тому що, як показує час , моє призвання - бути бухгалтером, а не медиком.
Я пішла навчатися у Ніжині у бухгалтерську школу. Це і вирішило мою майбутню долю. Потім вступила у Сосницький с/г технікум, де вивчала бухгалтерський облік. Згодом здобула вищу освіту у Київському інституті бізнесу та технологій. Моя професійна кар’єра починалася, продовжувалася і продовжується: бухгалтерія.
- Що було найскладніше на початку професійного шляху? Може пригадаєте якийсь цікавий випадок?
- Де б не починався мій професійний досвід завжди найскладнішим було почати, вникнути в суть, розібратися в деталях та моментах які вимагають індивідуального підходу та знань. А потім уже іде задоволення від роботи її результату та й самого процесу.
Була у мене така історія:
коли я переймала досвід від колишнього головного бухгалтера і ми зводили разом Баланс, він говорив: ну от, якщо Баланс не сходиться значить десь є помилка, а якщо зійшовся значить десь дві помилки! (Сміється – авт.) До сих пір памятаю цей вислів!
А зараз наді мною до сих пір жартують, що працюючи бухгалтером на столі має бути стільки паперів, щоб можна було з'Їсти за один раз!
- А чим вас приваблює і надихає робота бухгалтера? Які переваги ця професія має з-поміж інших, щоб ви сказали?
- Я із задоволенням можу сказати, що я люблю свою роботу, бо бухгалтерія — це не лише про числа та таблиці, це професія, яка вимагає глибокого розуміння фінансових процесів та здатності аналізувати економічну інформацію для прийняття обґрунтованих рішень. Я відповідаю за точність фінансових записів компанії та забезпечення відповідності цих записів законодавчим та податковим вимогам і мені це подобається.
Я все життя працюю у сфері бухгалтерії і можу із гордістю сказати, що жодного разу не пошкодувала про свій вибір.
Які переваги має моя професія поміж інших ? Я не знаю, тому що коли є улюблена справа , якою ти займаєшся, то інше тобі не цікаве і мабуть не хотілося б порівнювати із іншою професією.
Кожна професія важлива по своєму і мабуть це радість, коли кожен знайшов себе в улюбленій справі.
- Що, найголовніше у роботі бухгалтера, як вважаєте Ви? Чи можна назвати вашу роботу стресовою – чи навпаки: для вас це творча та цікава робота, яка заспокоює?
- Найголовніше у роботі бухгалтера - це точність, відповідальність та знання законодавства. Бухгалтер повинен забезпечувати достовірний облік фінансово-господарської діяльності підприємства, своєчасно та правильно складати і подавати звітність, а також дотримуватися вимог чинного законодавства. Це звичайно ж динамічна професія, яка вимагає постійного навчання та адаптації до змін у законодавстві.
Мою роботу можна назвати і стресовою і творчою і цікавою!
Але сказати що вона заспокоює? Мабуть ні! (Посміхажтьс я- авт.) Заспокійливе тільки два рази на місяць (заробітна плата та аванс).
- Чи змінила повномасштабна війна щось саме у вашій роботі бухгалтера? Що змінилося, що ні?
- Окрім душевного спокою та рівноваги, як мабуть в усіх українців, повномасштабна війна не змінила в моїй роботі нічого. За це треба дякувати Збройним силам України та Богу за таку можливість: працювати вдома у колі своїх колег, жити поряд із родиною та друзями.
- Робота бухгалтера вимагає чимало часу та відповідальності. Як вам вдається зберігати баланс між роботою й особистим часом?
- Збереження балансу між роботою та особистим часом для бухгалтера вимагає чіткого планування, встановлення меж та ефективного управління робочим часом. Звичайно ж потрібно прикладати зусилля щоб вчасно справлятися із роботою та поставленими задачами на робочий день, але я маю також підтримку своїх колег, дівчаток- бухгалтерів , які допомагають мені справлятися із купою роботи! Це дуже цінно і за що я дуже їм вдячна.
- Щоб ви побажали майбутнім бухгалтерам, які ще тільки освоюють ази цієї професії?
- Головне нічого боятися , бути впевненими та вірити в свої сили, вчитися і постійно вдосконалювати свій досвід . Бухгалтерія це дійсно робота, яку потрібно любити, розуміти, жити із цифрами та звітами, бути завжди в тонусі. Тому бажаю кожному, не тільки бухгалтерам - працюйте на роботі, яка приносить задоволення, на яку вам хочеться зранку прокидатися і із задоволенням іти! Коли робота злагоджена та коректно зроблена то із задоволенням поспішати додому, щоб переключитися на свій власний час та отримання задоволення від своїх особистих захоплень.
Дякую!
До теми:
Привітання на День бухгалтера
Щоб добре гроші рахувати,
Потрібно хист і вдачу мати,
Баланс щоб точно співпадав,
Прибуток кожен день зростав.
Робота це важка доволі,
Тим, хто обрав нелегку долю,
На День бухгалтера вітання,
Зі святом щирі побажання.
Хай настрій буде позитивним,
А час у радості хай плине,
Бажаю, щоб були здорові,
Достатку, щастя і любові.
***
З днем бухгалтера вітаю,
Рівноваги вам бажаю,
Хай в кишенях буде густо,
В гаманцях також не пусто,
У роботі все окей,
Та повага від людей!
Раніше ми писали: Як побудувати власний бізнес: досвід Дарії Сало з Носівки, яка успішно реалізувала свою справу в Естонії