Завантаження ...
banner
banner

Комунальники звітують про те, як знищуюють амброзію

Враховуючи розпорядження міського голови А.Лінника про запровадження карантинного режиму у зв’язку з цвітінням амброзії, КП “ВУКГ” успішно ліквідовує цю небезпечну та шкідливу рослину шляхом викошування

 

Враховуючи розпорядження міського голови А. Лінника про запровадження карантинного режиму у зв’язку з цвітінням амброзії, КП “ВУКГ” успішно ліквідовує цю небезпечну та шкідливу рослину шляхом викошування. Косовиця триває до цвітіння амброзії, щоб уникнути будь-якої небезпеки для життя мешканців Ніжина, особливо, дітей.
 
Амброзія – це однорічний карантинний бур’ян заввишки 20 – 180 (250) см, із міцною кореневою системою, який проникає в ґрунт до 4 метрів. При середній густоті рослина забирає з одного гектару землі до 2 тис. тонн води. З кожним роком амброзія поширюється на нові території, утворюючи при цьому велику надземну масу, і заглушує культурні посіви. Росте в посівах різних культурних рослин. А також поблизу дороги, біля будинків та смітників, на пустищах, старих кладовищах, відвалах різних порід, залізничних насипах. Захоплює погано оброблені поля, городи, виноградники, баштани, сади, занедбані газони. Діапазон пристосування цієї рослини дуже великий, а людина своєю недбалістю та безгосподарністю створює найсприятливіші умови для інтенсивного її розмноження.
 
Розмножується амброзія насінням, яке визріває в серпні – вересні, легко обсипається, засмічуючи грунт. Одна добре розвинута рослина може дати до 100 тисяч зернят. Схожість зберігає до 10 – 15 років, при сприятливих умовах до 30 – 50 років. У кінці квітня – на початку травня дружно проростає. Амброзія не має природних ворогів (тварини амброзію не їдять) і відзначається великою біологічною активністю. Вона здатна заглушити та витіснити не тільки культури, а й дикорослі рослини, захоплюючи таким чином нові земельні ділянки й площі.
 
Цвіте амброзія з середини липня до кінця жовтня. Під час цвітіння ця рослина дуже небезпечна: пилок викликає в людей алергію (підвищення температури, сльозотечу, кон’юнктивіт, погіршує зір і може викликати набряк легенів), медики називають це амброзійним полінозом або сінною пропасницєю. Слід додати, що в цей період від її пилку страждають астматики, у яких загострюються приступи бронхіальної астми.
 
Після обстеження Ніжина спеціальною робочою групою, був складений перелік місць та площа ураження амброзією. Ліквідація рослини комунальним підприємством “Виробниче управління комунального господарства” розпочалося минулого тижня. Була створена спеціальна бригада косарів, які скошують цю небезпечну гостю з Америки. Вже викосили  небезпечну рослину на таких вулицях: Льва Толстого, Гімназійна, Ващенка, Корчагіна, Незалежності, Березанська, Шевченка, Прилуцька та Овдіїівська. Триває скошування по вулиці Носівський Шлях.
 
Не варто зволікати й самим громадянам. Якщо бачите на подвір’ї, біля двору чи десь поблизу амброзію, самостійно знищуйте якнайбільше рослин до цвітіння, не допускайте утворення пилку, насіння, а відтак, оволодіння цим шкідником нових територій.

unenizh.org.ua