Завантаження ...
banner

Коли і що садити. Місячний посівний календар для городників на 2017 рік

Пропонуємо вашій увазі посівний календар на 2017 рік, у якому знайдете сприятливі дні для посіву культур, а також різноманітні рекомендації для городників

Город


Пропонуємо вашій увазі посівний календар на 2017 рік, у якому знайдете сприятливі дні для посіву культур, а також різноманітні рекомендації для городників, щодо необхідних робіт, які потрібно буде провести на ділянці.

Для початку давайте розберемося, як фази Місяця впливають на городину.
 
Місяць зростає
 
У період зростаючого Місяця, коли він починає набирати силу, і соки спрямовуються вгору по стеблах, гілках і плодах, йде інтенсивний ріст рослин. Будь-яке втручання в життя рослин має бути обережним, не обрізайте й не пересаджуйте їх. 
 
Сприятлива посадка квітучих рослин, «вершків» (баклажани, боби, зелень, огірки, кабачки, перець, капусту, томати, суниця, гарбуз, кукурудза, соняшники тощо), а також газонних та лікарських трав, тобто рослин, які ростуть разом із Місяцем вгору і дають плоди та інші їстівні частини над поверхнею грунту. Залежно від наближення до повного місяця, настає найбільш активна фаза життєдіяльності рослин.
 
Повний Місяць

Повня – це час, коли Місяць наповнений до країв своєю силою й передає її рослинам, це найактивніша фаза їхньої життєдіяльності, тому бажано не втручатися в їхній ріст, вони все можуть самі. Так само не обрізати й не пересаджувати. Поживна ж цінність плодів і ягід, зібраних у цей час, виявиться найвищою. Тому збирайте врожай з радістю, і нехай він принесе вам море задоволення. 
 
Місяць спадає

Період, коли Місяць іде на відпочинок, тож відпочивають і рослини. Їхні соки спрямовуються вниз, до коренів. Іде уповільнення життєдіяльності рослин, зменшується їхня активність. Це найсприятливіший час для пересаджувань, обрізань, щеплень, збирань плодів та інших робіт. Можна садити квітучі й декоративно-листяні рослини. 
 
Спадання Місяця сприятливе для посіву та висаджування рослин, які дають плоди та інші їстівні частини під поверхнею грунту, так званих «корінців» (картопля, морква, редиска, буряк, цибуля, топінамбур, часник тощо), а також більшості плодових дерев і кущів. Ближче до молодика добре займатися прополюванням грядок, знищенням шкідників.


Город

Молодик

У цей період, коли Місяць ще не розпочав набирати силу, небажано сіяти насіння, йому буде складно прорости вгору. Крім того, слід виявляти підвищену обережність під час роботи з різальним і травмуючим садовим інвентарем. У дні затемнень від будь-яких робіт із рослинами краще утриматися.

Ну, а тепер давайте перейдемо безпосередньо до опису робіт. 
 
У січні основні роботи дачника й садівника проводяться в зимовій теплиці і в сховищі. Міні‑город можна влаштувати на підвіконні – від петрушки, кропу, іншої зелені до огірків, томатів і перців. У гарно обладнаних теплицях можна почати вирощувати томати, огірки для отримання ранніх овочів. Тут доречна вигонка зелених культур: петрушки, цибулі на перо, щавлю, селери та ін. У темних приміщеннях проводять вигонку салатного цикорію. Проводиться підготовка ґрунту для розсади, придбання насіння, готується тара для посіву насіння та вирощування розсади. У саду при сильних морозах необхідно підгортати фруктові дерева та кущі, підсипати сніг на суничні грядки.
 
У лютому пора братися за вирощування розсади: просушити й прогріти насіння, призначені для посіву, зайнятися загартовуванням насіння – виносити їх на кілька хвилин на холод (краще в полотняному мішечку), потім - на тепло. Перед посівом необхідно проводити сортування й знезараження насіння. У зимових теплицях продовжують догляд за томатами, огірками й зеленню.
 
У березні проводиться посів насіння в парниках, наприкінці березня – початку квітня сіють розсаду. В останній декаді березня можна закладати на яровизацію ранню картоплю. Рослини, плоди яких знаходяться під землею, томати, огірки, капусту та інші – сіяти й садити потрібно при зростаючому Місяці. Усі коренеплоди (редис, буряк, ріпу, картоплю та інші) – при спадному. Цього правила потрібно притримуватися й при посіві насіння в парниках.
 
У квітні - час масового посіву розсадних культур для теплиць і відкритого ґрунту. У парниках прибирають урожай зелених культур і відразу ж приступають до вирощування розсади для відкритого ґрунту. Пікірування сіянців проводять зазвичай наприкінці місяця. Вкінці квітня можна сіяти моркву, зелені культури, редиску, горох, боби, розсаду ранньої капусти. На ділянках, де прогрівся ґрунт, можна починати посадку пророщених бульб картоплі. Цього місяця бажано посадити дерева й чагарники до початку вегетації в попередньо підготовлений ґрунт. Із ягідних чагарників садять малину, калину, обліпиху, аґрус. До розпускання бруньок проводять профілактичні заходи проти шкідників і хвороб, щеплення плодових і дикорослих культур.
 
У травні - розпал робіт у відкритому ґрунті. Якомога раніше посадіть цибулю-тиканку, насіння гороху, щавлю, крес‑салат, ріпу, редьку, брукву, моркву, петрушку, кріп, редиску. Посів теплолюбних культур (огірок, квасоля, буряк, кабачки) проводять в кінці місяця. Травень – час висадки розсади на постійне місце, але під тимчасове плівкове укриття. Посадку ранньої картоплі треба закінчити до 1-5 травня. У плодовому та декоративному саду закінчуйте посадку молодих рослин, обрізку та щеплення (бажано до розпускання бруньок).
 
У червні в першій декаді місяця ще можливі ранкові заморозки, тому потрібно використовувати плівкові укриття, паперові ковпаки і так далі. Рослини краще перенесуть холодну погоду, якщо ви їх добре поллєте ввечері. Звільнені від розсади парники й теплиці засаджують перцем, огірками та іншим.
 
Липень - гарний для посіву шніт‑цибулі й цибулі‑батун: до зими зміцніють, а ранньою весною, як тільки зійде сніг, дають чудовий урожай. Якщо є теплиця, можна посіяти культури для подальшого дорощування.
 
Із другої половини серпня до другої половини вересня – найкращий термін для закладання плантацій суниці. Якщо плантація закладена в серпні, потрібно подивитися, чи не затягнуті сердечка рослин ґрунтом. Якщо це сталося, то треба зробити оправлення, щоб сердечка були на рівні землі.
 
У вересні на ділянках з плодоносною суницею закінчують роботи з видалення бур'янів і розпушування. У суху погоду рослини необхідно полити. Садівники‑аматори повинні мульчувати ґрунт торфом і гноєм, щоб він перепрів. Це захищає кореневу систему від пошкоджень при суворій зимі. Восени приступають до обрізування чорної смородини та аґрусу. Вирізають, насамперед, поламані гілки та кінці пагонів, пошкоджені борошнистою росою. У першій половині вересня збирають моркву, буряк, кореневу петрушку, селеру й картоплю. Наприкінці вересня, в жовтні вносять повну дозу фосфорно‑калійних добрив і третину азотних.
 
На початку жовтня прибирають урожай, викопують кореневища, бульби, цибулини, деякі культури для осіннього дорощування або вигонки. У зимовій теплиці й на підвіконні продовжують догляд за огірками й омідорами. Після внесення добрив проводять перекопування ґрунту із закладенням весняних добрив.
 
У листопаді закінчують роботи у відкритому грунті, а в теплицях – продовжують. Зазвичай квасять капусту, бажано за день до Повного місяця або в повний Місяць.
 
У грудні в зимових теплицях при штучному освітленні продовжуйте посадку на зелень, приготованого восени матеріалу для вигонки. Якщо для посадки використовуються цибулини, коренеплоди або кореневища, то немає необхідності в додатковому освітленні. Якщо є освітлення, можна вирощувати томати, перець та інші культури.


Город


vidobrazhennya.blogspot.com

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: