Традиційно свято Івана Купала відзначають в день літнього сонцестояння, але в православній традиції (за старим стилем) він припадає на 6-7 липня
Традиційно свято Івана Купала відзначають в день літнього сонцестояння, але в православній традиції (за старим стилем) він припадає на 6-7 липня.
Цей день завжди був пов'язаний з містичними прикметами й таємними обрядами. Свято починається ввечері, напередодні Купала. Основним стрижнем, довкола якого відбуваються дійства, є купальський вогонь, який символізує сонце-зародок. Кожен вважає за честь очиститися вогнем, тричі перестрибнувши через багаття.
Кажуть, Купальська ніч духовно єднає людину з природою, возвеличує побут, освячує почуття молодих сердець. За старим стилем Свято Купайла відбувалося саме в період, коли сонце приходило до зеніту – найвище піднімалося над землею, давало найбільше тепла й світла, виявляло свою найвищу чудодійну силу для рослинного й тваринного світу та для людини. Уся рослинність у цей час досягає свого апогею, усе нестримно росте, розквітає, множиться, радіє життю.
Завдяки клопіткій праці усіх, хто долучився до організації свята, жителі району відчули позитивну атмосферу свята, у рамках якого відбулись концертна програма, хороводи, розіграш лотереї, купальське вогнище та дискотека.
Вікторія Охріменко,