Завантаження ...
banner

У Ніжині створюють музей мореплавця Лисянського

Меморіальну музейну кімнату "Мандрівник козацького роду. Юрій Лисянський – видатний навколосвітній мореплавець, географ та першовідкривач" відкриють у Ніжині

В інтерактивному музеї відвідувачі зможуть погортати сторінки книжок про подорожі мореплавця та потримати в руках морські прилади.

Меморіальну музейну кімнату "Мандрівник козацького роду. Юрій Лисянський – видатний навколосвітній мореплавець, географ та першовідкривач" відкриють у приміщенні бібліотеки та Музею рідкісної книги Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Про це повідомив завідувач музею Олександр Морозов на своїй сторінці у Facebook.

"Чому музейна експозиція Лисянського буде саме тут? Тому, що поруч знаходиться церква Івана Богослова, у який був священиком батько мореплавця і де Юрія охрестили у квітні 1773 року. А також сквер з пам’ятником мореплавцю. А ще тому, що у бібліотеці зберігаються унікальні книги та атласи з картами географічних відкриттів, подаровані в Ніжин особисто Лисянським у 1824-27 роках", – пояснив Олександр Морозов.

В основі експозиції будуть унікальні книги та оригінальні атласи з картами і малюнками, подаровані самим мореплавцем у 1824-1827 роках, унікальні документи ніжинського періоду життя Лисянського, рідкісні видання XVII-XIX століть з історії морських подорожей та географічних відкриттів.


За словами завідувача, музей буде інтерактивним – відвідувачі зможуть отримати для ознайомлення книги про подорожі Лисянського у паперовому та електронному вигляді, переглянути фільм про мореплавця, потримати в руках корабельний компас, капітанську підзорну трубу, секстант та інші інструменти, подібні до тих, що використовували мореплавці у XIX столітті. Зокрема, завдяки волонтерам, для експозиції вже придбали напольний глобус.

Зараз музейники шукають майстра-ентузіаста, котрий би взявся за виготовлення моделі шлюпа "Нева", на якому Юрій Лисянський здійснив навколосвітню подорож.

Юрій Федорович Лисянський – видатний мореплавець, географ, засновник російської школи океанографії. Народився 14 квітня 1773 року у Ніжині у родині протоієрея Ніжинської церкви Іоанна Богослова Федора Лисянського. Під час першої російської кругосвітньої подорожі (1803-1806) був капітаном судна "Нева".

Читайте також: Унікальний музей “совка” відкрився у Ніжиніzruchno.travel