Завантаження ...
banner

Поминальні дні: традиції та заборони

У православ'ї прийнято поминати покійних друзів та родичів. Для цього існують спеціально відведені дні, повідомляє znaj.ua. Історія поминальних днів: як прийнято вшановувати пам'ять померлих? Через тиждень після свята Великодня починаються поминальні дні. Їх називають у народі проводками


У православ'ї прийнято поминати покійних друзів та родичів. Для цього існують спеціально відведені дні, повідомляє znaj.ua.

Історія поминальних днів: як прийнято вшановувати пам'ять померлих?

Через тиждень після свята Великодня починаються поминальні дні. Їх називають у народі проводками, гробками, батьківськими суботами, Радоницею, дарними днями.

У православ'ї вважається, що після Воскресіння Христового душі покійних друзів та родичів опускаються на землю. І ми в ці дні повинні за них старанно молитися та шанувати таким чином пам'ять покійних.

У православних храмах у поминальні дні проводяться спеціальні заупокійні служби. Ви можете з ранку прийти до церкви, написати записку за упокій душ рідних. Не забудьте взяти з собою що-небудь у якості милостині. Це можуть бути продукти: паски, прикрашені білою помадкою, яйця, цукерки, фрукти або гроші.

Після літургії в церкві можна відправитися на кладовище. Встигнути прибрати на кладовищі потрібно до поминальних днів. Радониця забороняє займатися будь-якою фізичною працею. Головне в цей день - молитви та поминання покійних.

Зібравшись за сімейним столом, необхідно почати трапезу з молитви. Напиватися в поминальні дні не варто. Говорити про померлих тільки хороше, погане не згадувати. Якщо про померлого нічого хорошого сказати, тоді краще промовчати.

Календар поминальних днів 2019: в які дні прийнято згадувати покійних?

Для 2019 року дати поминальних днів після Пасхи у різних регіонах країни різні.

Радоницю Україна, як правило, відзначає на 9-й день після Великодня, тобто 7 травня, у вівторок. Поминальний тиждень починається через 5 днів після великого світлого свята. Кожна область і навіть кожен населений пункт регіону відзначають свої поминальні дні.

У великих містах міські комунальні служби організовують роботу громадського транспорту. Для поїздок на кладовище використовуються маршрутки та автобуси, щоб ті люди, у яких немає особистого авто, змогли відвідати могили померлих рідних та близьких, дотриматися поминальних традиції.

Після Великодня поминальні дні, в залежності від регіону, припадають на 4, 5, 7, 8, 9 травня.

Поминальні заборони: чого робити не можна?

Під час поминального тижня після Пасхи є свої обмеження:

• Не можна поминати самогубців та нехрещених померлих.

• У поминальні дні не можна фарбувати огорожі, прибирати могили, сіяти квіти. Те ж саме стосується домашніх робіт. Шити, гладити, прати, прибирати, мити підлогу забороняється. Не можна копати, садити і т.д. У народі подейкують, що на тих, хто ослуховується, чекають великі неприємності. А також усе посаджене не зійде і рости не буде.

• Не можна нічого брати з собою додому з кладовища.

• Забороняється матюкатися, лаятися і сваритися в поминальні дні.

• Біля могил на кладовищі не можна палити.

• Забороняється вживати спиртне.

Узагалі, якщо говорити про народні традиції пити й їсти на кладовищі, то в православ'ї цього немає. Нічого не говорить нам із цього приводу Біблія. Усі ці дійства - язичницькі. І прийшли до нас із давніх-давен.

Входячи в кладовище через ворота, ви повинні тричі перехреститися. При виході потрібно зробити те ж саме, тільки повернутися обличчям до покійним, тобто до могил. Коли ви хреститеся, то виявляєте таким чином повагу до мертвих.

Стоячи біля могили родичів, прочитайте «Отче наш». Збираючись іти, скажіть подумки, звертаючись до небіжчикам: «Нам нехай здоровиться, а вам легко лежиться!» Ще в народі прийнято говорити такі слова перед виходом із кладовища: «Вам Царства Божого, а нам - до вас не поспішати».

Вдома, повернувшись із кладовища, обов'язково вмивайтеся, вимийте руки з милом. А потім тричі умийте обличчя та руки свяченою водою. Сідаючи за стіл поминати покійних, прочитайте молитву. Адже саме цього чекають від вас поховані.

Джерело: Високий Вал
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: