Завантаження ...
banner
banner

Українці залишили б Порошенка президентом, а "Народний фронт" не пройшов би до Ради - опитування

Якби вибори до Верховної Ради відбувались цієї неділі, то явка на дільницях не перевищила б 60%, а точно пішли б на вибори лише 28% українців. Про це свідчать дані червневого опитування соціологічної групи "Рейтинг".

вибори в україні, вибори скринька, вибори підрахунок бюлетнів

Якби вибори до Верховної Ради відбувались цієї неділі, то явка на дільницях не перевищила б 60%, а точно пішли б на вибори лише 28% українців. Про це свідчать дані червневого опитування соціологічної групи "Рейтинг".

Лідером симпатій залишається Блок Петра Порошенка "Солідарність", за якого віддали б свій голос 16% опитаних з тих, хто має намір голосувати. За об'єднання "Самопоміч", "Опозиційний блок" та "Батьківщину" проголосували б близько 10% респондентів. Близько 6% підтримують "Радикальну партію" та "Громадянську позицію", близько 5% – "Правий Сектор", близько 4% – "Свободу", близько 3% – "Народний Фронт" та КПУ. Майже 7% віддали б свій голос за інші партії, а кожен п'ятий – не визначився.
 
Лідером електоральних симпатій на Заході країни є об'єднання "Самопоміч", у Центрі лідирує БПП "Солідарність", на Півдні та Сході країни лідирує "Опозиційний блок". Окрім того, на Півдні країни майже половина опитаних або не мають намірів голосувати або не визначилися з вибором, на Сході таких 60%.
 
За демографічним портретом виборці партій розподілились таким чином: чоловіки більше підтримують "Свободу", "Правий Сектор" та "Народний Фронт". Жінки більше симпатизують "Радикальній парті"ї, КПУ, "Самопомочі", БПП "Солідарність". Найбільша частка жінок в електораті Батьківщини. Виборці з меншими доходами більш прихильні до КПУ, Батьківщини, Радикальної Партії та Опозиційного Блоку. Виборці із середніми доходами обирають Народний Фронт, Громадянську позицію та БПП "Солідарність". Натомість "Самопоміч", "Свободу", "Правий Сектор" підтримують люди з більш вищими доходами. Основу електорату "Правого Сектору", "Самопомочі", "Народного Фронту" складають люди молодшого та середнього віку. Також значний відсоток молоді серед прихильників "Радикальної партії" та БПП "Солідарність". Більш старші підтримують "Опозиційний Блок" та "Батьківщину", а найстарші виборці у "Громадянської позиції" та КПУ. Виборці з низьким рівнем освіти більше підтримують КПУ, "Радикальну партію" та "Батьківщину". Респонденти з вищою та середньою спеціальною освітою складають основну частку симпатиків "Самопомочі", "Правого Сектору", "Народного Фронту".
 
Якби вибори Президента відбувались наступної неділі, то чверть респондентів, які мають намір голосувати, віддали б свій голос за Петра Порошенка, 10% – за Юлію Тимошенко, 7% – Андрія Садового. За Анатолія Гриценка та Юрія Бойка проголосували б по 6%, за Олега Ляшка – 5%, Дмитра Яроша – 4%. Приблизно по 2% проголосували б за Олега Тягнибока, Сергія Тігіпка та Арсенія Яценюка За інших кандидатів проголосував би кожен десятий, а кожен п'ятий – не визначився.

У регіональному розподілі Порошенко залишається лідером симпатій в усіх регіонах країни, другою на Заході і в Центрі йде лідер "Батьківщини" Тимошенко, а на Півдні і Сході – кандидат від "Опозиційного блоку" Юрій Бойко. Чим далі від Заходу, де лідерство Порошенка є відчутним, тим меншою є різниця між першим і другим місцем президентського рейтингу.

Опитування провели з 3 до 13 червня серед населення старшого за 18 років. Опитали 2000 респондентів методом особистого формалізованого інтерв'ю, вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Похибка складає не більше 2,4%.
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: