Завантаження ...
banner
banner

«Сиди в телефоні»: як технології допомагають долати бар'єри

«Сиди в телефоні»: як технології допомагають долати бар'єри фото

За даними дослідження Kantar у 2019 році, 74% населення України користуються інтернетом, а більшість із них називають смартфон основним головним способом виходу в мережу. Тож зібрали для вас топ-5 додатків для смарфонів, корисних для людей з інвалідністю і не тільки. Дочитайте до кінця, якщо ви любите двіж

Сезам, відкрийся!
 

Фото: Wired.com

Open Sesame Phone пропонує відповідь на вічне запитання: чим корисні відеоігри? Розробники застосували аналіз жестів для ігор на приставках у створенні додатку, що дозволяє перейти на повне керування смартфоном голосом та жестами. Додаток розпізнає обличчя та слова свого власника, зчитуючи мінімальні рухи кінцівками чи головою через фронтальну камеру — саме так він допомагає рухати курсор та працювати з програмами.
Його придумали шість років тому ізраїльські винахідники: розробник ігор та інженер-електротехнік з порушенням опорно-рухового апарату. Девайс працює на Android та фіксує активність на відстані 40-60 см.

Порозумітися будь-якою мовою.
 

Фото: Pinterest

Додаток Talkitt створений для прокладання мостів у комунікації: він зчитує нечітке мовлення та перетворює його у зрозумілий текст чи аудіо. Найцікавіше у цій програмі — її здатність працювати будь-якою мовою. Спершу алгоритм просить вимовити кілька стандартних фраз, щоб проаналізувати мовлення та мову. Потім — створює особистий словник і розпізнає слова, виводячи їх аудіодоріжкою чи текстом. Щоб уявити, як це виглядає — пригадайте, як працює Siri. Застосунок розробляється ще з 2016 року, та зараз на стадії beta-тестування.

Ця зустріч могла бути мейлом: альтернатива слуховим апаратам.
 

Команда творців додатку. Фото: Berkley Innovators

Для людей з порушеннями слуху та для тих, хто обирає переписки замість розмов, група студентів із Сан-Франциско розробила програму Transcence, що перетворює мовлення у текстову інформацію на екрані. А ще розрізняє репліки різних людей та позначає кожну своїм кольором, що фактично формує своєрідний груповий чат, лише в офлайні. Молодим вченим вдалось створити по-справжньому унікальний винахід, адже кожен із його творців має порушення слуху з різних причин — додаток об’єднує їх усіх.

Є тут любителі книг?
 

Фото: cargocollective.com

Не обов’язково шукати видання книг зі шрифтом Брайля, щоб мати змогу прочитати їх. Для людей з порушенням зору винайшли портативний девайс Finger Reader, який значно спрощує ситуацію: він читає книги за вас.
Як це працює? Пристрій з маленькою вмонтованою камерою одягається на палець та зчитує текст, перетворюючи його, фактично, в аудіокнигу. А ще підказує вібрацією, коли час перейти на наступний рядок. Не можемо не згадати функцію перекладу: корисно в подорожах, щоб перекладати меню на українську ;)

Для тих, хто любить двіжувати.
 

Фото: Доступно.UA

Куди піти поїсти, де комфортно почитати, де зручно оформити документи та де зняти готівку? У додатку Dostupno знайдете локації на будь-який смак та запит. Він корисний не лише для людей з інвалідністю: ви батьки маленької дитини? Їздите на велосипеді і втомились шукати парковки? Гуляєте з тваринкою і не знаєте, де вам будуть раді? Додаток легко підкаже, як спланувати безбар’єрний маршрут, а фільтр #ДоступноРекомендує покаже одразу всі топові заклади.
Шукайте наліпки ревізора доступності у своєму місті ;)

З цікавинок: зовсім скоро кожен зможе долучитися до розвитку мапи доступності та додати свій улюблений заклад на карту, щоб про нього дізналися інші користувачі додатку.

Джерело: dostupno.ua

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: