Завантаження ...
banner
banner

З 1 вересня скасовують паперові листи непрацездатності

З 1 вересня скасовують паперові листи непрацездатності фото

Повний перехід усіх закладів охорони здоров’я в Україні на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність має відбутися з 1 вересня 2021 року.

Запровадження електронних лікарняних – важливий етап депаперизації не лише у сфері охорони здоров’я, але й у побудові системи ефективного електронного документообігу, що дозволить суттєво економити бюджетні кошти шляхом мінімізації корупційних ризиків видачі необґрунтованих лікарняних та спрощення процесу отримання страхових виплат, повідомляє visnuk

Відтепер непотрібно буде дізнаватись правильну повну назву місця роботи, юридичну адресу, виправляти орфографічні помилки і тд. Вся інформація вже міститься в реєстрі ПФУ та буде автоматично поєднуватись з засвідченим фактом непрацездатності. Відтепер при візиті до лікаря буде формуватись *"Медичний висновок тимчасової непрацездатності" (МВТН)*.
      Звертаю вашу увагу *МВТН* створює саме той лікар який засвідчив факт непрацездатності. (Це не завжди сімейний лікар чи педіатр).
      Приклад #1  При зверненні у травмпункт лікар травмпункту (хірург або травматолог) після надання допомоги та засвідчення факту непрацездатності ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ створити *МВТН* та, в разі необхідності, перенаправити пацієнта до профільного спеціаліста за допомогою *електронного направлення* (жодні папірці в даному випадку не повинні надаватись, а звертатись до сімейного лікаря в такому разі НЕ ПОТРІБНО).
       Приклад #2 під час перебування під спостереженням сімейного лікаря стосовно гострого стану в пацієнта розвинулось ускладнення, що потребує госпіталізації або подальшого спостереження вузьким спеціалістом. В такому випадку сімейний лікар шляхом *електронного направлення* направляє пацієнта, а факт непрацездатності та продовження *МВТН* повинен засвідчуватись ЛІКУЮЧИМ ЛІКАРЕМ  (*НЕ ПОТРІБНО повертатись до сімейного лікаря*).
       Зверніть увагу Під час перебування на стаціонарному лікуванні після виписки *лікуючий лікар* на основі даних про виписку пацієнта може створити *МВТН* максимально на 3 дні після виписки. За цей час ви можете розв'язувати питання стосовно планового звернення до сімейного лікаря або по закінченню приступити до роботи. 
       Ну і звісно нагадаю, що у випадку якщо будь-який лікар (стаціонару, вузький спеціаліст, сімейний лікар) рекомендує вам обстеження або консультації інших спеціалістів, то він ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ створити вам електронне направлення.
        Знаючи ці правила ви зможете уникнути багатьох проблем під час перехідного періоду реформування охорони здоров'я. *Будь ласка, ознайомтесь та ознайомте інших!* Всім гарного дня!

Повідомив лікар Андрій Степанов 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: