Завантаження ...
banner

Відключення електроенергії в Україні: чи буде блекаут

mb197rfnf1.jpg

Ризик тотального й тривалого блекауту України є, але повністю відключити країну від електрики окупанти не зможуть. Запорукою цього є низка факторів: ефективність протиповітряної оборони, захист обладнання та відновлення пошкодженої інфраструктури. Про це повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

Він зазначив: у зв'язку з тим, що уникнути відключень електрики найближчим часом Україна не зможе, важливо, щоб це було недовго.

 

"Зараз ризик тотального відключення електроенергії на тривалий час є, але повністю вимкнути країну не можна, ситуація складна, але контрольована. Імовірність довготривалих відключень електроенергії дуже низька", – сказав Сахарук.

 

При цьому він наголосив: енергобезпека країни стоїть на трьох китах. Це, зокрема:
  • ефективність повітряного захисту

"Вона росте, і ми бачимо це в динаміці. Багато хто каже, якщо відсоток збитих ракет дійде до 90+, то росіянам просто нецікаво буде це робити, тому що вони витрачатимуть дуже багато ракет, щоб отримати незначний результат", – зазначив Сахарук.

  • захист обладнання

Цим, за словами виконавчого директора ДТЕК, почали займатись ще навесні. Зокрема облаштували захист обладнання блоками, контейнерами. Що хоч і не захистить від прямого влучення ракети, але, зокрема, вбереже від ударної хвилі чи осколків.

  • відновлення

Воно, за словами Сахарука, ведеться після кожної атаки. Навіть якщо є розуміння, що "у наступній атаці це буде зруйновано чи пошкоджено".

"Ці три компоненти зараз працюють. Десь краще, десь гірше, але вони є, і це призводить до того, що після кожної атаки ми зменшуємо ймовірність довготривалих відключень", – резюмував він.

Як повідомляв OBOZREVATEL, за словами директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченка, заміна знищених російськими обстрілами трансформаторів розпочнеться не раніше від весни, адже перші з них приїдуть в Україну, за очікуваннями, у березні-квітні. Справа не лише у складнощах із їхнім пошуком, а й логістикою: вага цих агрегатів сягає 250 тонн, а літака, який міг би здійснити доставку такого величезного вантажу – "Мрії", – у світі більше немає.

 
 
 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn