Завантаження ...
banner
banner

З окупованих територій вдалося вивезти 19 українських дітей: як відбувається процес і що треба знати

З окупованих територій вдалося вивезти 19 українських дітей: як відбувається процес і що треба знати фото

Із тимчасово окупованих територій нашої країни вдалося повернути ще 19 українських дітей. Це сталося в рамках 12-ї рятувальної місії Save Ukraine.

Про результати проєкту в четвер, 5 жовтня, повідомила пресслужба у Facebook-акаунті. За весь час роботи команда Save Ukraine повернула вже 196 неповнолітніх на підконтрольну територію (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

"Дякую всім, хто був поряд із нами та допомагав нам виконувати цю складну, але важливу роботу. Рухаємось далі", – написали організатори.

Раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець повідомив, що наша держава розробила механізм повернення дітей, депортованих російськими загарбниками.

Противник найчастіше прикривається "евакуацією" та "оздоровленням", повідомляється на сайті омбудсмена. Нерідко неповнолітнім видають паспорти РФ, змінюють особисті дані, віддають російським сім'ям під опіку, відправляють на навчання до кадетських корпусів тощо. Все це в поєднанні з інформаційним вакуумом і пропагандою ворог використовує, щоб інтегрувати українських дітей до російського середовища.


Частину дітей вдається повернути рідним

Рідним необхідно:

– зібрати якомога більше інформації про незаконно переміщену/депортовану дитину, про обставини, як це сталося;

– записати зібрані дані зі збереженням хронології;

– якщо про депортацію дитини повідомила стороння особа, обов'язково уточнити її дані (ПІБ, місце поточного перебування, телефон, електронну пошту).

Про факт незаконного переміщення/депортації неповнолітнього слід негайно повідомити:

– Національну поліцію України (можна прийти особисто до найближчого відділення або зателефонувати на 102);

– Національне інформаційне бюро (номер цілодобової гарячої лінії 1648 для громадян, які перебувають на території України, або +380442878165 для тих, хто перебуває за межами країни, електронна скринька: nib.uncp.info@gmail.com);

– портал "Діти війни" за посиланням (потрібно заповнити онлайн-форму заяви "Моя дитина зникла, допоможіть!" у розділі "Надіслати звернення в один клік");

 уповноваженого ВР України з прав людини за номером гарячої лінії 0800501720 (Україна) або 0442997408 (зарубіжжя), електронна адреса hotline@ombudsman.gov.ua.

Повернення дітей

При зверненні необхідно повідомити такі дані:

● ПІБ примусово переміщеної або депортованої дитини;

● дату та місце його народження;

● адресу місця проживання дитини;

● місце, з якого дитина була примусово переміщена, та обставини цього;

● із ким вона була переміщена (сама, з батьками, у супроводі інших осіб);

● якщо є, дані про поточне або останнє відоме місцезнаходження неповнолітнього, обставини цих подій;

● статус дитини, якщо такий є (дитина-сирота, дитина, позбавлена батьківського піклування);

● особливі прикмети (особливості тіла, шрами, родимки тощо);

● актуальне фото дитини;

● ПІБ, дата народження, місце реєстрації та проживання, номери мобільних телефонів, електронні адреси й місце поточного перебування батьків/інших законних представників або родичів дитини;

● дані особи, яка повідомила про примусове переміщення (ПІБ, місце поточного перебування, контактний номер телефону, електронна адреса).

  

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: