Завантаження ...
banner
banner

12 грудня - День Сухопутних військ Збройних сил України

12 грудня - День Сухопутних військ Збройних сил України фото

Щороку 12 грудня українці святкують День Сухопутних військ, в який вшановують механізовані, танкові, ракетні та десантні війська, артилерію та інших військовослужбовців, які ведуть наземні операції.

Воїни Сухопутних військ становлять найчисленніший підрозділ ЗСУ. Під час повномасштабної війни ці воїни воюють у важких умовах та у безпосередній близькості до ворога. 

Сьогодні чудова нагода привітати тих, хто боронить нашу державу у сухопутних військах. Більше про історію свята та оригінальні способи привітань читайте в матеріалі від «Главкома». 

День Сухопутних військ Збройних Сил України встановлено указом президента України Леоніда Кучми «Про День Сухопутних військ України» від 18 жовтня 1997 р. № 1167/97.

«Ураховуючи заслуги Сухопутних військ України як найбільш численного виду Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави постонавляю: Установити в Україні свято – День Сухопутних військ України, яке відзначати щорічно 12 грудня», – йдеться у документі.

Історія Дня Сухопутних військ

Сучасні Сухопутні війська ведуть свій початок від Армії Української Народної Республіки та Української Галицької Армії 1917-1922 років. Брали участь у Війні за незалежність (Радянсько-українська війна), Польсько-українській та Радянсько-польській війнах.

Сухопутні війська були сформовані у складі Збройних Сил України у 1996 році. Проте від 1991 року загальновійськові підрозділи та з'єднання ЗСУ брали участь у стримуванні будь-якої гіпотетичної агресії проти України. 

Після розпаду СРСР і проголошення незалежності, Україна отримала одну з найсильніших армій у світі, чисельність якої налічувала 780 тис. чоловік, 6,5 тис. танків, 7 тис. бойових броньованих машин, 7,2 тис. артилерійських систем, 900 вертольотів і 2,5 тис. одиниць тактичної ядерної зброї. У момент утворення збройних сил в Україні діяли три військові округи: Київський, Одеський і Прикарпатський.

Загальна чисельність Сухопутних сил станом на початок 2013 року становила 57 тис. чоловік особового складу, 686 танків, 72 бойових вертольоти, 2065 бойових броньованих машин, 716 артилерійських систем (гармат, мінометів і реактивних систем залпового вогню) калібру 100-мм і більше.

Чим займаються Сухопутні війська

З 1994 року Україна приєдналась до Програми «Партнерство заради миру», одним з найважливіших напрямів якої є участь підрозділів Збройних Сил України в операціях з підтримання миру.

Спектр завдань, які виконують миротворчі підрозділи, є досить широким:
чергування на постах спостереження, патрулювання у зоні відповідальності, охорона церков, супроводження конвоїв;
повітряні перевезення персоналу місії, високоповажних осіб та вантажів, патрулювання та спостереження, супроводження переміщення військ, пошуково-рятувальні операції та медична евакуація (56 овз);
супровід конвоїв з гуманітарним вантажем, паливом, матеріально-технічними засобами, надання гуманітарної допомоги місцевому населенню (усі підрозділи).

Активну позицію України та її Збройних Сил в миротворчій діяльності показує офіційна статистика ООН, за якою Україна в 2009 році увійшла в першу десятку країн-контрибуторів ООН. Оцінка діяльності наших миротворців є найвищою, багато з них відзначено державними нагородами України, іноземних держав, ООН та НАТО.

До 2022 року Збройні сили України брали участь у трьох миротворчих операціях. 7 березня 2022 року указом президента Володимира Зеленського українських миротворців відкликано зі всього світу у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України. Станом на 2022 рік Україна була дев’ятою країною за кількістю військовослужбовців у миротворчих місіях ООН.

Новий командувач Сухопутних військ – Михайло Драпатий. Що про нього відомо

Президент Володимир Зеленський призначив нового командувача Сухопутних військ Збройних сил України. Рід військ, на який лягає основний тягар бойових дій і який також займається питаннями мобілізації, тепер очолив генерал Михайло Драпатий.

Михайло Драпатий отримав звання генерал-майора в жовтні 2024 року. До цього він відповідав за відбиття російського наступу на Харківщині, яке почалося 10 травня. Йому вдалося організувати оборону на цій ділянці фронту і не пропустив противника вглиб території.

Після призначення Олександра Сирського головкомом ЗСУ в лютому 2024 року Драпатий увійшов до його команди і став заступником начальника генштабу з питань підготовки військових.

Однак широко відомим він став ще в 2014 році. На посаді командира батальйону 72-ї окремої механізованої бригади Драпатий організував прорив українських військ 9 травня 2014 року в центр Маріуполя, на той момент захопленого проросійськими бойовиками.

Вже в серпні того ж року у надзвичайно складних умовах зміг вивести підрозділи ЗСУ з оточення біля села Ізварине (Луганська область) на кордоні з РФ.

В 2016 році Драпатий очолив 58-у окрему мотопіхотну бригаду. Вже після початку повномасштабного вторгнення Росії в 2022 році керував обороною на Херсонському напряму, зокрема, був одним з тих, хто брав участь в операції зі звільнення Херсона в листопаді 2022 року.

Військові експерти вказують на фаховість Драпатого як командира, його дбайливе ставлення до особового складу і високий авторитет в ЗСУ.

Привітання до Дня Сухопутних військ у прозі

Вітаю всіх причетних з Днем Сухопутних військ України! Нехай служба буде безпечною, а перемога України – швидкою! Дякую за все нашим героям! Повертайтеся додому цілими і неушкодженими!

***

З Днем Сухопутних військ України! Ваша служба – це гідне заняття. Нам всім спокійніше від того, що саме ви захищаєте нас і забезпечуєте нашу перемогу. Нехай же у вас все буде відмінно і в особистому, і в професійному житті. Спасибі вам за все! Зі святом!

***

Прийміть вітання з Днем Сухопутних військ України! Я бажаю вам, в першу чергу, здоров'я і всіляких благ, а до них нехай додасться щастя, успіх і загальну повагу. Нехай всі мрії збудуться, а неприємності зникнуть. Поздоровляю!

Раніше ми писали: Зеленський провів Ставку: призначив нового командувача Сухопутних військ ЗСУ

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: