![Трамп заявив що хоче отримати від України рідкісноземельні метали в обмін на допомогу фото Трамп заявив що хоче отримати від України рідкісноземельні метали в обмін на допомогу фото](/storage/thumbs/520/QDA/Wxt/eqeLAbRyryY8zHigD9c3yhNr-metaRG9uYWxkX1RydW1wX29mZmljaWFsX3BvcnRyYWl0LmpwZw==-.jpg)
У понеділок, 3 лютого, американський президент Дональд Трамп заявив, що США хочуть отримати від України рідкісноземельні метали в обмін на допомогу, і Україна готова це зробити.
Про це повідомляє Reuters та AP.
Виступаючи перед журналістами в Овальному кабінеті, Трамп заявив, що США надали більше військової та економічної допомоги Україні, ніж Європа.
"Ми прагнемо укласти угоду з Україною, за якої вони збираються забезпечити те, що ми віддаємо їм разом зі своїми рідкісноземельними та іншими речами", — заявив Трамп.
Президент США зазначив, що він нібито отримав повідомлення від української сторони про готовність укласти відповідну угоду.
"Я хочу мати безпеку рідкісноземельних елементів. Ми вкладаємо сотні мільярдів доларів. У них (в України — ред.) велика рідкісна земля. І я хочу безпеки рідкоземельних елементів, і вони готові це зробити", — сказав Трамп.
Зеленський додав у "план перемоги" пункт про рідкісноземельні ресурси, розраховуючи саме на США, розповіло Суспільному джерело в Офісі президента України. Водночас ключовим є питання безпеки, коли йдеться про використання рідкісноземельних ресурсів.
"Щоб гарантувати використання цих ресурсів, треба гарантувати безпеку, щоб росіяни не окупували землі з цими ресурсами", – прокоментував співрозмовник.
Після презентації "плану перемоги" Financial Times написало, що деякі пункти Плану перемоги закладались під потенційну перемогу Трампа на виборах, зокрема видобуток рідкісноземельних металів. Цю ідею ОПУ міг запропонувати сенатор Ліндсі Грем.
Bloomber повідомляло, що на Китай припадає 80% імпорту рідкісноземельних металів у США, які необхідні для виробництва різних товарів, від смартфонів до винищувачів.
Що відомо про рідкісноземельні метали в Україні
Україна володіє запасами кольорових і рідкісноземельних металів, зокрема берилію, цирконію, танталу, а також комплекс фосфорних рідкоземельних і рідкіснометалічних руд.
За оцінкою Forbes за 2023 рік, сукупна вартість корисних копалин в Україні сягає до $15 трлн. При цьому понад 70% загальної суми припадають на три області — Донецьку, Дніпропетровську та Луганську.
За словами міністерки економіки Свириденко, Україна має найбільші в Європі запаси літію, титану та значні поклади інших копалин. Літій — один із ключових компонентів для виробництва різних товарів, від смартфонів до винищувачів.
Складність видобутку полягає у тому, щоб зробити копалини придатними до використання — цей процес дороговартісний, потребує обладнання та кваліфікованих працівників.
За даними канадської фірми з оцінки геополітичних ризиків SecDev, Росія взяла під контроль українські території з покладами енергоресурсів, металів та мінералів, що оцінюють у принаймні $12,4 трлн.
Раніше ми писали: У Трампа готують дві стратегії примусу РФ до миру з Україною, - Bloomberg