Завантаження ...
banner

Москва готує економічні пропозиції, щоб вплинути на переговори з США щодо України

Москва готує економічні пропозиції, щоб вплинути на переговори з США щодо України фото

Кремль намагається використати економічні важелі, аби посилити свій вплив на потенційні переговори з США щодо завершення війни в Україні. Москва робить ставку на обіцянки економічних вигод, сподіваючись таким чином зацікавити колишнього президента США Дональда Трампа та отримати від нього поступки у питанні України. У столиці РФ активно готують низку пропозицій, що стосуються "ключових економічних секторів", аби сформувати привабливий пакет для можливих домовленостей.

Про це пише OBOZ.UA за інформацією Інституту вивчення війни (ISW).

В ISW звернули увагу на опублікований 21 квітня російським виданням Moscow Times матеріал. В ньому журналісти, посилаючись на інформацію, отриману від "п'яти чинних російських урядовців", два з яких є дипломатами, а троє – "близькі до Кремля", написали, що нині оточення російського диктатора Володимира Путіна шукає певні "стимули", щоб "привернути увагу Трампа".

Йдеться про підготовку пропозицій для американського президента у "ключових економічних секторах", над чим нині російські посадовці працюють "повним ходом".

За допомогою цих "пропозицій" Москва сподівається вплинути на перебіг переговорів щодо завершення війни в Україні і "витиснути" для себе якнайбільше.

Як описав позицію Кремля один зі співрозмовників видання, російська влада переконана, що Росії "потрібно доїти Трампа якомога більше, вивісивши можливість припинення вогню перед ним, як моркву". А російський дипломат, з яким поговорили журналісти, заявив, що пріоритетом Кремля є "перекалібрування"відносин зі США, водночас "живий" діалог про війну в Україні.

"The Moscow Times повідомила, що офіційні російські джерела бачать два основні сценарії, які можуть розгортатися: або Росія погоджується на припинення вогню за посередництва Трампа в обмін на поступки, такі як обмеження на постачання американської зброї в Україну, або Росія звинуватить Україну в разі провалу переговорів", – переповіли в ISW.

Аналітики зізналися, що не можуть "незалежно перевірити" достовірність заяв джерел видання з Кремля. Однак політика, яку останнім часом провадить Москва, цілком узгоджується з цією інсайдерською інформацією.

Так, нещодавно Росія запропонувала Сполученим Штатам економічні стимули, які не пов’язані з війною Росії в Україні, ймовірно, прагнучи добитися від Сполучених Штатів поступок щодо війни Росії в Україні. Аналітики наводять як приклад заклик помічника Путіна Миколи Патрушева до США спільно з Росією працювати "над вирішенням проблем в Арктиці", що прозвучав 21 квітня.

"Ці зусилля Росії суперечать бажаному розкладу подій, визначеному адміністрацією Трампа, оскільки Білий дім заявив, що Сполученим Штатам "спочатку потрібно побачити припинення вогню", перш ніж розвивати американсько-російські економічні партнерства", – пише ISW.

Російські посадовці також неодноразово стверджували, що Росія нібито готова вести переговори про припинення війни в Україні, звинувачуючи у відсутності прогресу у встановлені миру Київ. В реальності ж, нагадують в ISW, саме російський диктатор відхилив запропоноване 18 березня Штатами і погоджене Україною тимчасове припинення вогню вздовж усієї лінії фронту. Відмовився він і продовжити одностороннє великоднє перемир’я з Росією 21 квітня, попри підтримку такого продовження президентами США та України. Також Путін відхилив нещодавню пропозицію Зеленського щодо тимчасового мораторію на дальні удари по цивільній інфраструктурі.

"Путін уже почав сумніватися, чи зможе Україна отримати військову допомогу від своїх союзників у разі тимчасового повного припинення вогню — можливо, висунувши вимоги про припинення постачання зброї Україні Сполученими Штатами та, ймовірно, також Європою, як умову для прийняття повного припинення вогню", – припускають в ISW.

Водночас аналітики впевнені: якщо потенційна угода про "заморожування" фронту буде укладена без встановлення повного контролю РФ над Луганською, Донецькою, Запорізькою та Херсонською областями України у їхніх адміністративних межах, цепрактично неминуче означатиме, що, піднабравшись сил, Москва знову розпочне агресію, аби захопити ще більше української землі. І якщо угода включатиме "мораторій" на отримання Україною військової допомоги від Заходу – ця небезпека значно зростає.

Посилаючись на той же матеріал Moscow Times, в ISW процитували слова російського дипломата. Він сказав, що "ситуація на місці диктуватиме наступні кроки" в американсько-російських переговорах про війну і що "все залежить від часу, терпіння та дотримання курсу".

Поточні лінії фронту не забезпечують стратегічної глибини, яка знадобиться Україні для надійного захисту від нової російської агресії, оскільки російські війська від Херсона відділяє лише річка Дніпро, до Запоріжжя від російських позицій залишається близько 25 км, а до Харкова – приблизно 20 км, констатують аналітики.

На додачу останнім часом Росія "помітно активізувала" використання на лінії фронту бронетехніки, що, припускають аналітики, є сигналом нового "витка" зусиль захопити пояс фортець України в Донецькій області – з метою окупувати якомога більше територій на сході та півдні України. Насамперед – у межах тих областей, які Путін вписав у російську конституцію і на відмові від яких з боку України Москва постійно наполягає.

Втім, зазначають аналітики, Кремль може спробувати обдурити Вашингтон, подавши як поступку свою нібито "відмову" від претензій на ці області у їх адмінмежах – і вимагаючи натомість вигідних для агресора поступок.

"Росія може тактично і тимчасово припинити наполягати на вимогах Путіна щодо контрольованих Україною територій чотирьох незаконно анексованих областей на півдні та сході України, щоб добитися від Сполучених Штатів інших поступок під приводом переговорів. Такими поступками можуть бути "інші вимоги" Росії щодо встановлення проросійського уряду в Києві та різкого скорочення української армії, щоб зменшити опір поновленню російської агресії. Кремль, ймовірно, використає будь-яке припинення вогню, засноване на обмеженнях постачання американської зброї в Україну, щоб підготуватися до відновлення агресії", – резюмували в ISW.

Як повідомляв MYNIZHYN, 2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження нових мит на імпорт товарів із більшості країн світу. У цей список потрапили навіть безлюдні острови Херд і Макдональд, де мешкають лише пінгвіни та морські птахи.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: