Завантаження ...
banner

Мами часто їх допускають: шість помилок у вихованні дітей

Мами часто їх допускають: шість помилок у вихованні дітей фото

Мама готова зробили найкращі умови для своєї дитини, але трапляються випадки, коли в результаті такого виховання діти виростають егоїстичними та інфантильними. У чому ж помилка? На це впливають методи виховання дитини. Які помилки частіше допускають матусі — читайте у матеріалі, — пише Затишок.

Ось шість поширених помилок у вихованні:

1. Мати дуже переживає за дитину і не дає їй ризикувати

Ми живемо в світі, в якому загрози оточують нас на кожному кроці. Розуміючи це, ми робимо все, щоб захистити наших дітей. Але психологи з Європи впевнені: якщо дитина не грає на вулиці, якщо їй жодного разу не довелося впасти і обдерти коліно, то в дорослому житті вона часто страждає різноманітними фобіями і комплексами.

Дітям потрібно кілька разів впасти, щоб зрозуміти, що в цьому немає нічого страшного. Підлітку треба посваритися і пережити гіркоту втрати першого кохання, щоб стати емоційно зрілим – без цього неможливі тривалі стосунки. Якщо батьки виключають всі ризики з життя дітей, є висока ймовірність того, що дитина в майбутньому стане зарозумілою, пихатою і у неї буде низька самооцінка.

2. Мати прагне все контролювати

Деякі матусі буквально стежать за кожним кроком свого чада і змушують його копіювати власну систему цінностей. Особистість дитини ігнорується. Вважається, що чим дитина слухняніша, тим краще. У результаті одні діти відчувають себе безпорадними, у них розвивається споживча позиція відповідно до світу і загострюються конфлікти з однолітками. А інші, навпаки, бурхливо протестують, вступаючи на зло батькам і суспільству.

3. Мати весь час порівнює дитину з іншими

Нотації – не кращий спосіб донести дитині, що вона не права в тій чи іншій ситуації. До них можна іноді вдаватися, але часто повторювані нотації втрачають виховну цінність і зазвичай призводять до дитячого протесту. А ще ні в якому разі не можна порівнювати дитину з іншими дітьми, тому що вона – індивідуальність. Будь-які порівняння з іншими призводять до ненависті до того, з ким її порівняли, комплексам неповноцінності і проблем в спілкуванні з батьками. Дитині здається, що вони вважають її гіршою за інших.

4. Мати виконує кожну примху

Це ще одна крайність, яку допускати не варто: якщо дитині на першу вимогу все надають на блюдечку з блакитною облямівкою, то вона буде не готова до найменших життєвих труднощів і не зможе добиватися поставлених цілей і вирішувати свої проблеми.

Розпещені діти сильно схильні до неврозів, мають завищену самооцінку і не готові проявляти самостійність.

5. Мати занадто опікується дитиною

Якщо ви занадто опікаєте своє чадо, це може привести до негативних наслідків. У дитини будуть складності в спілкуванні з однолітками, вона не навчиться домагатися поставлених цілей, стояти за себе і висловити свою думку. Тому з раннього віку слід давати дитині можливість проявляти свою самостійність і індивідуальність.

Такі мами прагнуть у всьому «допомогти» дитині і оточують її надмірною турботою, тому позбавляють необхідності самій вирішувати проблеми і шукати вихід зі складних ситуацій. Рано чи пізно дитина звикає до того, що хтось «прийде на допомогу». У реальному світі такого не буде, тому дитина виявиться непристосованою до дорослого життя.

6. Мати жертвує собою

Це зустрічається часто-густо: мати ходить в магазин, готує дітям їжу, відводить їх в школу, носить їх на руках… В громадському транспорті дитина сидить, а мати терпляче стоїть поруч. В результаті виростає егоїстична дитина, яка звикає, що весь світ обертається навколо неї. А потім мама дивується: чому ти такий егоїст, коли ми стільком жертвуємо заради тебе? Учіть дитину допомагати вам. Вже з трьох років діти цілком можуть допомагати мамі носити сумки, а з 5-6 – прибирати в будинку, вимикати за собою світло, застеляти ліжко і т. д.

У шкільному віці дитини пора привчати до самостійності. Нехай вчиться ходити в магазин, розраховувати витрати, мити після себе ванну і унітаз… Все це дозволить вам виховати відповідальну і неегоїстичну людину.

Як повідомляв MYNIZHYN, стати батьком можна й формально, але якщо ви хочете стати зразковим батьком для своєї дитини, то вам треба наслідувати декілька простих, але дуже дієвих правил. Які це правила — читайте у матеріалі.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: