Завантаження ...
banner

Батьки обов'язково мають навчити цьому дитину: вісім правил

Батьки обов'язково мають навчити цьому дитину: вісім правил фото

Постійний контроль дитини та нервозність батьків, розпещеність, захоплення гаджетами й багато інших характерних рис з’явилося саме у сучасному дитинстві, але навіть сьогодні деякі речі залишаються незмінними. Уміння дати дитині уроки ввічливості ніколи не вийде з моди, до якого б типу батьків ви не відносилися, — пише Затишок.

Ось кілька важливих правил етикету, яким варто навчити дитину:

1. Як сказати «привіт»

Багато дітей напружуються, коли хтось з ними вітається. Можливо, вони просто сором’язливі. Однак важливо навчити дитину, що у вихованих людей заведено вітатися один з одним. Що буде ввічливо, якщо і дитина відповість привітанням. Варіантів багато: добрий день, здрастуйте, привіт, доброго ранку і т. д. І не забудьте пояснити дитині, для кого яке вітання використовувати.

2. Як робити та отримувати компліменти

Відповісти на комплімент «спасибі» – звичайна справа для дорослого, але не для дитини. А зробити комусь комплімент взагалі може стати нелегким випробуванням. Найпростіший спосіб допомогти дитині — це практика. Обдаровуйте свого малюка компліментами та навчіть правильно на них реагувати.

3. Як продовжити бесіду

Поки одні діти весело базікають з усіма і кожним, інші застигають при простому питанні «Як справи?» або, знизавши плечима, швидко відповідають: «Добре». Рольові ігри підготують грунт для конструктивної бесіди в майбутньому. Розігруйте сценки та відпрацьовуйте в них різні варіанти розвитку подій в таких ось невимушених розмовах.

4. Як дочекатися своєї черги

Терпіння — це дуже важлива і потрібна якість, але сьогодні багато дітей хочуть чогось негайно (а краще навіть вчора). Тут батькам доведеться постаратися і навчити малюка правила чекати, пропускати інших вперед, ділитися, стояти в черзі та не лаятися, коли саме на вас закінчується морозиво.

5. Як відповісти по телефону

Більшість дітей сьогодні можуть легко взяти ваш телефон, розблокувати його, зняти відео, купити новий додаток, лайкнути що-небудь в Facebook. Але чи можуть вони зняти трубку і ввічливо відповісти? Чи можуть вони сказати: «Здрастуйте, говорить такий-то і такий-то»? Чи можуть відповісти: «Так, почекайте, будь ласка, хвилинку»? У більшості випадків ні. Зате вони знають, як зробити 25 Селфі своїх носів або ще чого-небудь. Задумайтесь!

6. Як говорити «дякую» і «будь ласка»

«Дай мені, я хочу пограти!» – так може початися бесіда двох однолітків, яка закінчиться образами та сльозами. «Чарівні слова» ніхто не скасовував, і навчити ними користуватися можна, лише виявляючи повагу до власної дитини. Зовсім не соромно додати «будь ласка», коли просите про щось малюка, і потім подякувати йому. Пам’ятайте, що ми й тільки ми — батьки — зразок поведінки для своєї дитини!

7. Як починати та закінчувати прийом їжі

Неважливо, вдома ви їсте, у друзів або в ресторані, важливо навчити дитину дотримуватися правил поведінки за столом. Вашому непосиді не потрібно поки знати, як користуватися ножем і виделкою або яка ложка потрібна для десерту. Але почекати, поки всі сядуть за стіл, не залишати свого місця, поки інші не закінчать, подякувати та допомогти прибрати тарілки — це те, що повинно практикуватися кожен день спочатку в вашій родині, а потім в гостях.

8. Як попрощатися

Важливо, щоб дитина навчилася, йдучи, говорити «до побачення» і дякувати за гостинність в разі, якщо був гостем. Йти не прощаючись — це поганий тон, про який дитина, очевидно, не впізнає без підказки дорослих.

Терпіння, ввічливість, повага і співпереживання — ось чотири найважливіших застави гарної поведінки, які ми нерідко забуваємо, навчаючи дітей. Хоча часто потрібно зовсім небагато практики, щоб закріпити ці важливі знання для майбутніх поколінь. І, звичайно, починати треба завжди з себе!

Як повідомляв MYNIZHYN, не забувайте золоте правило: “Перш, ніж сказати це дитині, скажи це собі”. Батьки часто сварять дітей. У пориві гніву чи розчарування можна "кинути" таку фразу дитині, що в неї розвинуться комплекси або психологічні травми на все життя. Яких помилок слід уникати батькам під час сварки з дитиною — читайте у матеріалі.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: