Завантаження ...
banner

Ви повинні відмовити своїй дитині: 10 ситуацій

Ви повинні відмовити своїй дитині: 10 ситуацій фото

Наші діти часом бувають занадто вибагливі. Одні з нас дотримуються політики строгих заборон; інші поступаються капризам; треті ж переживають через те, що засмучують дитину відмовою. Проте, іноді буває необхідно відмовити синові або дочці в чомусь, щоб захистити їх від непотрібних розчарувань в майбутньому. У яких ситуаціях це варто зробити — читайте далі, — пише Затишок.

1. Своїми діями дитина може нашкодити собі або іншим

Діти по натурі експериментатори, але їм важко передбачити наслідки своїх вчинків. Тому відповідальність за те, щоб дитина не завдала шкоди собі або іншим, лежить на батьках.

2. Дитина щось ламає

Якщо дитина намагається зламати яку-небудь річ, зупиніть її, сказавши «Ні!» і запропонувавши інше, більш безпечне заняття. Так ви навчите малюка осмислювати свої дії і думати наперед.

3. Дитина не хоче зробити що-небудь самостійно

Іноді можна допомагати дітям, надаючи їм якусь послугу зі свого боку. Але не робіть це занадто часто, щоб не позбавити їх здатності вирішувати свої проблеми без сторонньої допомоги.

4. Тверде «ні» на будь-яку примху

Дітям подобається все, що привертає їх увагу. Батьківське «ні» допоможе дитині змиритися з розчаруванням, і він переконається, що не зможе отримати все, про що просить. Інакше малюк виросте розпещеним.

5. Він пручається, якщо ваші плани змінилися

Буває, що плани батьків змінюються в силу певних обставин. Ви можете м’яко відмовити дитині, якщо щось піде не так, не по задуманому вами сценарієм (і позбавити її того, чого вона бажала). Потрібно дати зрозуміти малюкові: це нормально – пристосовуватися до змін в намічених раніше планах.

6. Ви хочете навчити дитину розставляти пріоритети

Дуже важливо допомогти дитині зрозуміти необхідність ставити чужі потреби вище власних, якщо ситуація того вимагає. Це дозволить їй в майбутньому стати більш великодушною.

7. Дитина робить те, за що пізніше може отримати прочухана

Якщо вам не подобається те, що робить ваш малюк, ввічливе «ні» допоможе йому зрозуміти, що він не правий, і змінити лінію поведінки.

8. Дії дитини неприємні вашим цінностям

Ми прищеплюємо нашим дітям цінності шляхом демонстрації прийнятих рішень. Завжди краще сказати «ні», коли дитина перевіряє, наскільки міцні встановлені нами рамки допустимого.

9. Дитина грається з їжею

Наситившись після прийому їжі, малюки мають звичку розмазувати залишки їжі по тарілці. Сказавши «ні», ви дасте зрозуміти дитині, що вона повинна цінувати продукти, які отримує.

10. Малюк зриває рослини або мучить домашніх вихованців

Багато дітей люблять тягнути за хвіст кішок або висмикувати квіти з горщиків. Ласкаве «ні» допомагає розвинути у дитини почуття співпереживання і любові до інших живих істот.

Як говорити дітям «ні» для їх же блага

Слід знати, що кажучи “ні” , ми просто встановлюємо для дітей конкретні рамки, а не обмежуємо їх дії або реакції. Нижче перераховані деякі техніки відмови, що дозволяють не порушувати емоційної рівноваги дитини.

Пропонуйте альтернативний варіант

Дитині легше прийняти ваше «ні», якщо ви знайдете спосіб її відвернути і направити її енергію в інше русло.

Говорячи «ні», вчіть малюка правильній поведінці

Виправляючи помилки дитини, ви прищеплює їй потрібні манери.

Щаслива дитина – це світла душа, яка випромінює позитив. Подумайте, що ви можете запропонувати їй, перш ніж просто сказати «ні».

Позитивні прийоми батьківського виховання нададуть благотворний вплив на малюка і допоможуть йому успішно справлятися з емоціями.

Як повідомляв MYNIZHYN, діти повинні дотримуватися без підказок особистої гігієни, стежити за чистотою своїх речей і займатися прибиранням у кімнаті, вміти приготувати просту їжу, орієнтуватися у своєму районі й так далі. Існують певні критерії, на які слід спиратися батькам, щоб розуміти, що дитина повинна знати й вміти до 10-річного віку. Які саме — читайте у матеріалі.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: