Завантаження ...
banner

У випадку захворювання на коронавірус у Ніжині діятимуть два госпіталі

"Працюємо у нормальному режимі, втім, і до нештатних ситуацій готові", – повідомив сьогодні, 10 березня, на оперативній нараді генеральний директор КНП «Ніжинська центральна міська лікарня імені Миколи Галицького»

Ніжин, коронавірус, тести, госпіталі

"Працюємо у нормальному режимі, втім, і до нештатних ситуацій готові", – повідомив сьогодні, 10 березня, на оперативній нараді генеральний директор КНП «Ніжинська центральна міська лікарня імені Миколи Галицького» Олександр Костирко. Під нештатною ситуацією мали на увазі захворювання на коронавірус, якого, повідомляємо одразу, на території Ніжина та району не виявлено. 

За інформацією О. Костирка, у міськлікарні обладнані 2 бокси, розраховані на 11 ліжок, і розміщений поки що один апарат ШВЛ (штучної вентиляції легень). "У випадку потрапляння пацієнтів з важким респіраторним синдромом, чи пневмоніями ми готові докомплектувати ці бокси апаратами ШВЛ",– додав генеральний директор КНП.

Крім того, районна і міська лікарні заключили угоду щодо дій у випадку появи на нашій території коронавірусу: на базі інфекційного відділення райлікарні буде розміщуватися обсерваційний госпіталь, і, власне, госпіталь для лікування пацієнтів із коронавірусом буде діяти на базі інфекційного відділення міськлікарні.

"Якщо пацієнтів буде багато, ми готові перепрофілювати наше інфекційне відділення під дану форму лікування, – заявив О. Костирко. – 
На нашій території випадки захворювання не зареєстровані, тож обоє відділення працюють за територіальним принципом. Розгортання цих госпіталей можливе тільки у випадку офіційно визнаного захворювання". 

Щодо закупівлі засобів індивідуального захисту, то, зі слів О. Костирка, в лікарню частково закупили спеціальні респіратори, одноразові комплекти для захисту медичного персоналу та перевірили наявні багаторазові захисні комплекти.

Читайте також  Чи є в аптеках у Ніжині медичні маски? 

"Наразі ще отримали 30 тисяч грн по лінії надзвичайних ситуацій для закупівлі препаратів для зняття  інтоксаційних синдромів, які пов'язані з інфекційними захворюваннями (туди входять захисні маски, захисний одяг, противірусні препарати та дезинфікуючі засоби)", – повідомив Олександр Михайлович.

"Щодо текстів на визначення коронавірусу в Україні, то вони  є, але зосереджені в центрі громадського здоров'я та у вірусологічній лабораторії в Києві, так, як вартість їх висока, а розпакований комплект обмежений у часі придатності. Один комплект на 10 обстежень коштує близько 11 тис. грн. Було прийнято рішення: у випадку появи великої підозри коронавіруса у пацієнта заберуть потрібні матеріали і доставлять до столичної вірусологічній лабораторії", – розповів О. Костирко.

Валентина Пильник
Фото з мережі