29 Квітня 2020
1729
Вертіївська громада перейшла екватор стратегічних сесій та склала перелік стратегічних цілей на сім років. «Вертіївська ОТГ була серед перших п’яти громад, які об’єдналися в Чернігівській області, і одна з перших розробила
«Вертіївська ОТГ була серед перших п’яти громад, які об’єдналися в Чернігівській області, і одна з перших розробила стратегію розвитку. Дія документу завершується у 2020 році, крім того до громади у 2019 році приєдналися п’ять сільських рад. В результаті громада працює над розробкою стратегії розвитку на 2021-2027 роки з врахуванням досягнутих цілей за минулі періоди та збільшенням території», - зазначила Ірина Кудрик, директорка Чернігівський регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».
На третьому засіданні робочої групи Вертіївської ОТГ з розробки стратегії уточнили формулювання стратегічного бачення та підсумували результати проведеного дослідження конкурентних переваг, можливостей та загроз для соціально-економічного розвитку громади.
Отже, стратегічне бачення звучить так: «Вертіївська територіальна громада – економічно самодостатня спільнота, яка свою діяльність будує на засадах сталого розвитку, безпеки, а також козацьких традицій свободи особистості, творчої наснаги Марії Заньковецької, громадянської відповідальності, здорового способу життя. Південна межа Сіверського Полісся з розвинутим агропромисловим комплексом, логістичними можливостями та туристично-рекреаційною сферою. Інвестиційно привабливий край з успішним малим бізнесом, сучасною інфраструктурою та суспільними послугами».
А далі перейшли до визначення стратегічних та оперативних цілей для досягнення мети – успішної та самодостатньої громади.Традиційно координував роботу з розробки стратегії Володимир Бойко, експерт з регіонального розвитку Чернігівського РО.
Учасники працювали в фокус-групах над визначенням потенціалів та проблем громади, намагаючись спрогнозувати розвиток своєї громади через сім років. Як і у інших кількість озвучених проблем була більшою, що не завадило врешті-решт сформулювати стратегічні цілі:
1. Покращення умов життя мешканців громади та їхньої громадської активності через інвестиції в суспільну інфраструктуру та всебічний розвиток людського капіталу.
2. Створення умов для самодостатності економіки громади через розвиток підприємництва та підвищення інвестиційної привабливості.
3. Розвиток туризму, рекреації та спорту за допомогою використання можливостей природного середовища та культурної спадщини.
4.Удосконалення основної технічної інфраструктури в громаді та розвиток сфери послуг, гарантування безпеки територіальної спільноти.
Як зазначив Володимир Бойко, цілі прописуються у баченні й є взаємопов’язаними між собою.
Далі кожна стратегічна ціль отримала свій розвиток в оперативних цілях, які трансформуються у завдання. І вже цього тижня у громаді буде оголошений збір проєктних ідей серед мешканців території. Ці ініціативи будуть розглянуті робочою групою, розібрані та систематизовані на четвертому засіданні, яке відбудеться у травні й стане фінальним. Узагальнений проєкт стратегії розвитку буде запропонований до обговорення серед громадян, після чого винесений для затвердження на сесію.
Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.
Чернігівський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою»
Чернігівський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою»