Завантаження ...
banner
banner

На території Гоголевого вишу буде діяти майданчик для пізнання історії міста

На подвір"ї Гоголівського корпусу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя буде працювати мобільний майданчик просто неба, який стане платформою для діалогу між мешканцями міста та різними інституціями громадянського суспільства, місцевим бізнесом та владою.

На подвір"ї Гоголівського корпусу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя буде працювати мобільний майданчик просто неба, який стане платформою для діалогу мешканців громади, які зацікавлені у пізнанні історії свого міста, та різними інституціями громадянського суспільства, місцевим бізнесом та владою.
https://mynizhyn.com/image/news/misto/
Чудова новина для мешканців Ніжина! Протягом червня-серпня у Ніжині на базі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя буде реалізований проєкт соціальної дії "Діалог про минуле заради майбутнього". Проект соціальної дії реалізуватиметься за адміністративної підтримки ГО "Лабораторія Ініціативної Молоді" спільно з КЗ Ніжинський міський молодіжний центр та фінансуватиметься програмою Active Citizens Ukraine British council Ukraine. Автором та менеджером проекту є к.і.н., доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин НДУ імені Миколи Гоголя Юлія Кузьменко.

Проект «Діалог про минуле заради майбутнього» має на меті сприяти посиленню міжсекторальної співпраці в громаді м.Ніжина заради зміцнення соціальної та міжсекторальної згуртованості, а також подолання суспільного розколу засобами культурно-просвітницької діяльності та розвитку публічної історії в місті.

У якості головного інструменту налагодження діалогу в громаді пропонується імплементувати провідну практику країн західної Європи – публічну історію міста, тобто пояснення або презентацію історичних знань про минуле Ніжина доступними та зрозумілими для широкого загалу засобами. Вибір цього засобу для досягнення поставленої мети невипадковий, адже:

- по-перше, історична спадщина міста є здебільшого не лише безконфліктним ґрунтом, але і приводом для пишання мешканців;

- по-друге, Ніжин має достатню кількість фахівців – професійних істориків, музейних працівників, гідів, щоб задовільнити попит мешканців міста на інтелектуальний розвиток у сфері історичного краєзнавства;

- по-третє, пропонований метод публічної історії передбачає діалог учасників заходу, тобто не лише історики розповідатимуть про власні підходи до вивчення і розуміння минулого, а й соціум рефлексуватиме про досвід минулого, проблеми сьогодення та погляди на майбутній розвиток громади, що дасть можливість налагодити конструктив та порозуміння в громаді;

- по-четверте, у розвитку публічної історії Ніжина зацікавлена не лише інтелектуальна спільнота, але й місцева влада та бізнес, які прагнуть розвивати локальний туризм та популяризувати Ніжин як унікальний туристичний об’єкт Чернігівщини та України загалом.

За умов нормалізації епідемічної ситуації усі заходи будуть проведені на відкритому повітрі, з дотриманням соціальної дистанції та використанням ЗІЗ. В іншому ж випадку буде використовуватися онлайн формат.

У рекламному оголошенні використане фото з проекту "Ніжин крізь час", люб"язно надане його автором Олександром Нікіткою.
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Меблі

Меблі

Меблі