10 Липня 2015
1463
Відповідно до норм п. 296.10. Податкового кодексу України платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій, а платники єдиного податку другої і третьої груп не застосовують РРО лише у 3 випадках
Відповідно до норм п. 296.10. Податкового кодексу України платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій, а платники єдиного податку другої і третьої груп не застосовують РРО лише в таких випадках:
при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі. В решті випадків застосування реєстраторів є обов'язковим.Вказані норми набирають чинності для платників єдиного податку:
- третьої групи - з 1 липня 2015 року;
- другої групи - з 1 січня 2016 року.
Водночас, статтею 9 Закону України від 06.07.1995 N265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями) визначений перелік операцій при яких РРО не застосовуються.
Реєстрація РРО проводиться відповідно до вимог Порядку реєстрації та застосування РРО, що застосовується для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), який затверджений наказом Міністерства доходів i зборів України від 28.08.2013 №417 "Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій" та Закону №265.
На допомогу платникам податків розроблена «Пам’ятка майбутньому користувачу РРО», яка разом з переліком виробників касового обладнання розміщені на веб-сайті ДФС України.
На допомогу платникам податків розроблена «Пам’ятка майбутньому користувачу РРО», яка разом з переліком виробників касового обладнання розміщені на веб-сайті ДФС України.
Перед придбанням РРО необхідно пересвідчитися, що:
1) модель РРО включено до Державного реєстру РРО (інформація про реєстр РРО розміщена на сайті ДФС України);
2) термін служби РРО ще не вичерпано;
3) граничний термін, після якого згідно з Державним реєстром РРО заборонено реєструвати зазначену модель РРО, не настав.
При купівлі РРО, що був у використанні, слід пересвідчитися, що реєстрацію такого РРО було скасовано (взяти у продавця (власника) РРО довідку про скасування реєстрації за місцем попередньої реєстрації).
До здійснення реєстрації в органах ДФС суб’єкт господарювання повинен звернутися до Центру сервісного обслуговування і укласти з ним договір на сервісне обслуговування.
Порядком №417 визначено, що для реєстрації РРО суб’єкт господарювання подає до податкового органу:
- заяву про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО;
- копію документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО;
- копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО;
- копію договору суб'єкта господарювання з Центру сервісного обслуговування про технічне обслуговування та ремонт РРО.
Відділ комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області