Завантаження ...
banner

Сезонні віруси: як їх долають ніжинці та як часто ними хворіють

Сезонні віруси: як їх долають ніжинці та як часто ними хворіють фото

Саме в осінньо-зимовий період, на думку медиків, вірогідність простудних захворювань найвища. Відбувається зниження температури повітря, частішають вітри та дощі, що призводить до переохолодження організму, від чого падає імунний захист. Це і є причиною гострих респіраторних вірусних захворювань.

Журналісти MYNIZHYN поцікавилися у своїх читачів, як вони вберігаються від сезонних захворювань, які методи профілактики використовують та здійснюють самолікування чи звертаються за допомогою до сімейних лікарів.

Поцікавилися в Instagram


На базі нашої сторінки в мережі Instagram ми провели опитування. У результаті: дві третини (69 респондентів) надають перевагу самолікуванню, майже чверть (24 респонденти) звертаються за допомогою до лікарів та 9% (10 респондентів) покладаються на те, що організм самотужки впорається з хворобою.

Поцікавилися у Facebook


Очевидно, самолікування також лідирує, причому зі значним запасом.

Що кажуть ніжинці та гості міста?

Надія Подоляка


"Найкращий спосіб захисту від хвороб - це багато рухатися і перебувати частіше на свіжому повітрі. Ми, діти 80-х років минулого століття не знали що таке мобільні телефони і більшу частину вільного часу проводили на прогулянках, гралися в рухливі ігри, каталися на ковзанах, лижах, влітку відпочивали біля річки. За своє життя мені не довелося жодного разу бути на лікарняному. І це все завдяки активному способу життя. Зараз приділяю час тренуванню, танцюю, а при можливості на прогулянці не втрачаю час і поєдную прекрасне із корисним, фотографуючи неймовірну красу природи. А якщо таки хвороба мене візьме - намагаюся використовувати природні ліки: чаї з трав, лимон. Можна допомагати собі таблетками, але тільки коли загроза життю велика".

Владислав Пилипенко


"Якщо вже захворів,то лікуюся так: п'ю різні порошки (типу Хелпекс, Гриповірин тощо), пирскаю ніс та горло. Якщо дотягнув до того, що температура є - ібупрофен та мефенамінова кислота".

Вікторія Матвієнко


"Від сезонних вірусів спеціального захисту не маю. Діти мають усі необхідні щеплення. Одягаємося обов'язково по погоді та споживаємо більше фруктів на овочів. Вітаміни важливі".

Самолікування: порятунок чи пастка?

Засоби, що застосовуються для самолікування (ОТС-препарати, безрецептурні лікарські препарати) є засобами симптоматичної терапії, оскільки не впливають на причину і механізм розвитку хвороби. Розраховані на короткочасний проміжок часу лікування нетяжких станів, що не потребують втручання лікаря. Це лікарські засоби, що застосовуються для лікування головних, зубних і м’язових болів, застуди та підвищеної температури тіла, кашлю і болю в горлі, серцевих нападів, печії, блювання і нудоти, шлункових розладів та закрепів, різних шкірних хвороб та ушкоджень шкіри. Незважаючи на те, що безрецептурні препарати займають провідне місце у лікуванні багатьох захворювань, обізнаність споживачів про їх застосування залишається на невисокому рівні.

Отож, як не зашкодити самому собі?:

  • лікувати можна лише ті порушення самопочуття, де ознаки хвороби добре відомі;
  • застосовувати лише ті лікарські засоби, які добре відомі та перевірені;
  • старатися використовувати мінімум ліків;
  • не нашкодити самому собі, у випадку, якщо немає покращень на 2-3 добу, негайно звернутися до лікаря;
  • уважно прочитати інструкцію для медичного застосування;
  • суворо дотримуватися правил прийому ліків (детальніше bsmu.edu.ua)


Пам'ятайте, що самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я. Після того, як вам стане гірше, ви однозначно пожалкуєте про свої дії, а тому, якщо справи дійсно погані, то не відкладайте похід до лікаря. Тільки ви відповідальні за своє здоров'я. Не варто ним нехтувати.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: