Наша постійна рубрика: розмова з психологом.
Час від часу ми публікуємо на нашому сайті розмову з ніжинськими психологами: питання, які турбують читачів, відповіді та поради фахівців.
Сьогодні запитання від читачів таке: «Доброго дня! Зpaдa koxaнoї людини. Розумію, що так буває. Але дуже боляче. Підкажіть, яk бути дaлі, яk kpaще (як праивльно) це nеpежити»?
Як з цим упоратися, читачам MYNIZHYN.com розповідає наш постійний експерт, кандидат психологічних наук, доцент НДУ ім.М. Гоголя; практичний психолог Олександр Пісоцький
Загалом, зрада коханої людини є найбільш вразливою у емоційному плані, адже це порушення домовленостей, життєвих цінностей, переконань, які були спільно прийняті партнерами. Варто зазначити, що критерії зради є особистими: кожна пара домовляється про свої особливі стосунки, ставлення один до одного та дотримуються їх. Наслідками зради є душевний біль, негативні переживання і, головне, втрата довіри до людини, яка зрадила своїм же життєвим установкам, чи то принципам.
Як бути? Прийміть сам факт зради, не вводьте себе в оману. Дійсно, це дуже боляче, але спробуйте сприйняти «все це» як особистий досвід, який у подальшому дозволить легше долати подібні життєві проблеми.
Як реагувати? Не намагайтеся «робити вигляд, що нічого не сталося», але й не реагуйте надто емоційно. Також, не варто блокувати власні емоції: виразіть їх різними доступними для вас способами. Проте не впадайте в крайнощі, не дозволяйте негативним емоціям повністю оволодіти вами. Спробуйте поглянути на ситуацію ніби зі сторони – це допоможе зрозуміти причини, знайти найбільш ефективні шляхи подолання проблеми.
Як не варто реагувати? Не потрібно «з’ясовувати стосунки» з партнером, його коханкою (коханцем), не варто взагалі провокувати скандал. Також не дуже доцільно розповідати всім знайомим про зраду. Більш кращим варіантом стане визначення власної позиції у ситуації, що склалася, спокійна розмова, у якій маєте прийти до спільного рішення з партнером – що будете робити далі.
Як допомогти собі, щоб полегшити ситуацію?
-
Змініть обстановку, візьміть відпустку, поїдьте у якусь подорож, щоб отримати нові позитивні враження (звісно, якщо це можливо у даний час).
-
Уникайте самотності! Краще проводити час з друзями, знайоми. Навіть, коли вам цього не хочеться, змушуйте себе спілкуватися з іншими.
-
Не уникайте нових знайомств! Навіть швидкоплинні знайомства є корисними, адже формують почуття затребуваності.
-
У нагоді стануть улюблені заняття (хобі), прогулянки, заняття спортом або фітнесом (навіть звичайні фізичні вправи)
-
Протидійте виникнення почуття жалості до себе.
-
Складіть для себе план емоційного відновлення.
-
Відпустіть ситуацію, не живіть минулим, уникайте думок на кшталт – що могло б статися, коли б…
Якщо не можете вирішити ситуацію самотужки або потребуєте підтримки зовні раджу звернутися до психолога.
Раніше MYNIZHYN.com писав, як пoвеpнути підлітка до нopмaльнoгo cтaну якщo він нічoгo не xoче: ніжинський психолог поділився порадами