Завантаження ...
banner
banner

5 порад від ніжинського психолога, якщо ви не хочете спілкуватися з людьми

5 порад від ніжинського психолога, якщо ви не хочете спілкуватися з людьми  фото

Наша постійна рубрика: розмова з психологом.

Час від часу ми публікуємо на нашому сайті розмову з ніжинськими психологами: питання, які турбують читачів, відповіді та поради фахівців.

Сьогодні запитання від читачів таке: Доброго дня! Чи нормально це, що останнім часом мені не хочеться спілкуватися з людьми майже зовсім. Я не хочу зустрічати знайомих і їх знайомих і слухати безцеремонні питання, як то кажуть «в лоб», тим більше, на них відповідати. Чи то зі мною щось не так, чи то така моя реакція на безтактовну поведінку інших? І взагалі – як правильно відповідати на безтактовні запитання. Що б ви поради?

Читачам MYNIZHYN.com дане питання коментує наш постійний експерт, кандидат психологічних наук, доцент НДУ ім.М. Гоголя; практичний психолог Олександр Пісоцький

Дійсно, таке нерідко трапляється у житті та це абсолютно нормально!

Які можливі причини? Інколи, бувають моменти, коли просто необхідно відволіктися від соціальних контактів та зосередитися на собі! Це можуть бути наслідки інформаційного шуму: можете почувати себе емоційно виснаженим (втомленим, перевантаженим) і потрібно відновитися. Ще одна з можливих причин – соціальна тривожність (тривога перед спілкуванням), яка пов’язано відчуттям незручності у певних соціальних ситуаціях. По-третє, після певних змін, подій у житті рівень потреби у спілкуванні може знижуватися. Нерідко трапляється й «токсичне» оточення, яке може негативно впливати на ваші почуття, що формує установку обмежити контакти з таким оточенням.

Нерідко причина криється, як говорять «на поверхні» – не любите особистих запитань (прямих, «в лоб»), які люблять задавати вам знайомі. Це цілком нормально з вашого боку, адже мова йде про особисту дистанцію, комфорт, які дуже важливі!

Як бути у такій ситуації? Один із варіантів – уникнути спілкування, вибачитися та повідомити людині, що це питання не хочете обговорювати (або ж повідомити, що така проблема обговорюється лише з рідними та близькими людьми, оскільки це дуже особисте питання).

Другий варіант – перевести розмову на щось інше (поговорімо про… спорт, погоду, який сьогодні чудовий день або запитайте про справи співрозмовника).

Третій варіант – пожартувати, наприклад «Ой, тут так багато людей, я не готовий (-а) веселити всіх навколо своїми проблемами!; А ви б хотіли це знати, справді? Ви мене розвеселили!»

Чому люди задають такі питання? Знову, причин може бути багато, зокрема їм просто цікаво, вони дуже відверті (відкриті у спілкуванні), у них такий спосіб спілкування, вони звикли ставити особисті запитання і не ніяковіють при цьому (вважають це нормою), можуть належати до іншої культури, народу, не розуміють різниці між особистим і соціальним контекстом або не розуміють які запитання є доречними або недоречними у спілкуванні.

Яким чином себе вести, коли не хочеться ні з ким спілкуватися?

  1. Не звинувачувати себе за бажання бути самотнім час від часу. Це нормально.

  2. Спробуйте знайти баланс між соціальними контактами і часом для себе, прислухайтеся до своїх потреб.

  3. Спробуйте обмежити спілкування з «токсичними» для вас людьми.

  4. Дихальні вправи, релаксаційні техніки – зверніться до них. Вони допоможуть відновити свій ресурс.

  5. Якщо відчуваєте, що не зможете самостійно впоратися з цією проблемою самостійно, зверніться до практичного психолога.

Раніше ми писали: Як у Ніжині позбувалися стресу за допомогою ниткотерапії

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: