На Чернігівщині посилюють укріплення кордону. Захисники Чернігівщини разом з місцевими жителями наголошують, що кількість атак дронами значно збільшилася, порівняно з минулим роком. Вочевидь, росіяни шукають військові об’єкти, і коли не знаходять, скидають вибухівку куди доведеться.
Про ситуацію на прикордонні повідомляє ТСН.
"У нас ситуація з обстрілами незмінна. Але якщо раніше, наприклад, торік, дронів з вибухівкою майже не було, то зараз полетіли. Над іншими населеними пунктами люди бачать "Шахеди", які, буває, роблять по п’ять кіл і лише потім вибухають. Чи збивають їх, чи щось інше – складно сказати. Чутно також, як працює ворожа ствольна артилерія", – розповів нам житель Семенівки.
За словами місцевого, останнім часом багато родин, у яких є діти шкільного віку, виїхали до інших населених пунктів області, подалі від обстрілів.
"Знаю родини, які б і хотіли повернутися, але не поспішають, поки облаштовуються на нових місцях, принаймні до суттєвого похолодання. Час від часу в соцмережах з’являються повідомлення про ймовірність повторного наступу, але я тепер у це взагалі не вірю. Напрямок з нашого боку помітно посилений, в інших місцях є багато природних перешкод, більше розповідати не варто", – каже мешканець прикордоння.
Чернігівські прикордонники підтверджують, що активність ворожих БпЛА суттєво збільшилася.
Держприкордонслужба повідомил, що посилення кордону на півночі триває. Наприклад, на межі з Білоруссю, у Поліссі, для охорони території задіяні різні види озброєння. Ситуацію моніторять за допомогою БпЛА, також працюють службові собаки, що натреновані на пошук зброї.
"Попри всі заяви, Білорусь залишається в орбіті впливу країни-терориста і тому Україна продовжує нарощувати свою обороноздатність, щоб за необхідності дати гідну відсіч ворогу. Кордон з білоруссю охороняється посилено. Окрім прикордонників, до його захисту долучено й військовослужбовців інших складових Сил оборони України. Також на посиленні постійно перебувають підрозділи спецпризначення Національної поліції. Увесь персонал підготовлений і мотивований до виконання завдань", – звітують прикордонники.
Прикордонники додали, що наразі на території Білорусі не фіксується переміщення техніки та живої сили ворога. Ситуація контрольована, а вся інформація аналізується.
Як повідомляв MYNIZHYN, українські військові не спостерігають значних змін в обстановці на кордоні Чернігівщини з Білоруссю. Щодо заяв невизнаного низкою країн президента Білорусі Олександра Лукашенка, про посилення угруповання військ на кордоні з Київською та Чернігівською областями, військові говорять, що треба враховувати інформаційну складову, якою вони хочуть створити напруження.