У межах проєкту «Регіональні групи національного превентивного механізму» Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області провело повторний моніторинг Городнянського психоневрологічного інтернату.
Про це повідомляють на своїй Facebook сторінці.
Заклад розрахований на 185 осіб, а на момент перевірки в ньому перебували 183 підопічні. Громадські монітори ознайомилися з умовами проживання, організацією харчування, побутовим і медичним забезпеченням підопічних. Скарг на жорстоке поводження не було зафіксовано.
Недоліки та порушення прав підопічних
Попри позитивні аспекти, групою НПМ виявлено низку проблем, які порушують права підопічних:
- Жінкам не дозволяється перебувати у своїх кімнатах протягом дня, через що вони змушені проводити час у кімнаті відпочинку, що викликає фізичний і психологічний дискомфорт.
- Подушки та ковдри вдень прибирають у шафи, створюючи незручності.
- Жінок коротко стрижуть задля профілактики педикульозу, на що вони скаржаться.
- Якість харчування викликає численні нарікання підопічних.
- Медичні процедури проводяться без конфіденційності: відсутні ширми, двері залишаються відчиненими.
- Заклад не має укриття для цивільного захисту, також відсутня система оповіщення про небезпечні ситуації.
- Довгий час залишається вакантною посада лікаря-психіатра, що негативно впливає на підопічних. Наприклад, у день візиту одна з підопічних самостійно травмувала ногу, і довелося накладати джгут.
- Не проводяться регулярні медичні огляди.
- Є порушення в оформленні медичної документації.
- Підопічні не отримують інформації про залишки коштів на своїх особових рахунках.
Наступні кроки
Наразі готується звіт із рекомендаціями щодо покращення умов проживання жінок у закладі. Очікується, що його реалізація допоможе усунути виявлені недоліки та забезпечити гідні умови для підопічних.
Як повідомляв MYNIZHYN, за останній тиждень 106 мешканців Семенівської громади евакуювали до модульних містечок, лише за вчора переселили ще 12 людей.