Чергова 11-а сесія Ніжинської міської ради, вже за звичкою розтягнулася на два дні. Почавшись у понеділок, 30 травня, вона завершилась у четвер 2 червня.
Чергова 11-а сесія Ніжинської міської ради, вже за звичкою розтягнулася на два дні. Почавшись у понеділок, 30 травня, вона завершилась у четвер 2 червня.
Причому по ходу засідання ніхто не сподівався, що встигнуть її закрити, адже на другий день залишалося близько 40 питань з 49 запланованих.А ще ж були і додаткові, внесені на розгляд сесії без витримання повного терміну оприлюднення на сайті.
По-друге – це вартість оренди, перебуваючи на балансі міськради Школа платила 1 гривню в рік, новий же власник зможе отримувати близько 43 тисяч за рік. По-третє – як вийшло, що дирекція школи знала про продаж будівлі, але жодний дій не вчиняла, доки будівлю не було продано. Позиція міської влади теж не до кінця зрозуміла.
Зважаючи на необхідність і навчань, і облаштування полігону, за виділення необхідних коштів все ж проголосували. Тим часом, на тимчасовий притулок для собак, який планувалося зробити на початку року, коштів зовсім не лишилося – всі пішли на затикання бюджетних дірок.
Проблемним стало питання про продовження договору оренди під ларьком на зупинці «Сільмаш», яка знаходиться в оренді ПП «Темп». Через поганий зовнішній вигляд комісія рекомендувала привести споруду і територію навколо в належний стан, а до того часу продовжити оренду на півроку. За підприємство заступились депутати-бізнесмени, які почали доводити, що не можна перешкоджати бізнесу, власник шанована людина яка приведе все до ладу і так тощо. Інша позиція була у «опозиції» - УКРОПу, «Самопомочі» та «Свободи», які виступили за рівні умови для всіх. Після тривалих суперечок вирішили голосувати за 5 років, проте безуспішно – всього 16 голосіцв «за». Голосування за оренду на 1 рік теж було невдалим – так само 16 «за», але вже від інших депутатів. А і справді – як бути коли підприємець нібито чесний, успішний і відомий, а його будівля у занедбаному стані?
Безуспішною виявилася спроба депутатів ліквідувати Ніжинське телебачення (НТБ). Підприємство в боргах, які поступово доходять до мільйону, мовлення в ефірі у нього немає, лише окремі програми в інтернеті. Перспектив без капіталовкладень жодних. Є проект приєднати «телевізійників» до інформаційного відділу міськради, тобто юридично оформити ту ситуацію яка є на сьогоднішній день – телевізійні програми НТБ можна побачити лише на сайті міськради, а не по телевізору.
Проте це рішення не знайшло підтримки, його відправили на доопрацювання. Депутати не ліквідовують завідомо збиткове підприємство нарощуючи його борги і, в той же час, не виділяють кошти на його реорганізацію. По суті просто чекають, а от чого?
Суперечка виникла і довкола рішення про відзначення 75-річчя Акту відновлення Української держави, який запропонував депутат від «Свободи» Анатолій Сліпак. 30 червня 1941 року у Львові був здійснений Українськими Національними Зборами, що складалися з представників національного руху, за підтримки членів оунівських похідних груп. Спочатку почалися суперечки щодо того як і коли святкувати. А коли справа дійшла до голосування частина депутатів, зокрема від Опозиційного блоку, просто залишила залу. В результаті рішення підтримане не було.
Закінчилася сесія майже в 19 годин. А перед тим мала неабиякі шанси буди зупиненою через відсутність кворуму. З 36 депутатів до вечора п’ятниці залишилося лише 23, які постійно залишали залу чи то по телефону поговорити, чи то перекурти. Загалом же депутатська етика і правила поведінки на сесіях міськради поступово зникають. Постійні перебивання один одного, порушення регламенту, відлучки на телефонні розмови, каву та цигарки у сьогоднішній міській раді вже звична справа.