Історія Дня української писемності та мови
Нестор Літописець – святий Київської Русі 11-го століття, чернець Києво-Печерського монастиря. Відомий як письменник-агіограф, автор житій святих князів-братів Бориса та Гліба, Феодосія Печерського, а також як упорядник "Повісті временних літ".
Нестор помер 1113 року, мощі преподобного спочивають в Антонієвих печерах Києво-Печерської лаври.
Традиції Дня української писемності та мови
9 листопада віряни вшановують пам'ять святого Нестора; до його пам'ятника покладають квіти. Також з нагоди свята в Україні відзначають найкращих популяризаторів українського слова та видавництва, що випускають книжки національною мовою.
Головною традицією Дня української писемності та мови є Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до якого приєднуються українці навіть за кордоном. Диктант, по суті, вважається не перевіркою грамотності, а акцією єднання навколо рідної мови.
Як написати радіодиктант національної єдності 2022 року
Радіодиктант національної єдності розпочнеться 9 листопада об 11:00, повідомили в Київській міській державній адміністрації. Щоб його написати, необхідно підключитися одну з платформ:
– "Українське радіо" чи радіо "Культура";
– телеканал "Суспільне Культура";
– Facebook "Суспільного", YouTube-канали "Українського радіо" та "Суспільне Новини"
– застосунки radio чи Дія.
Автор тексту 2022 року – українська письменниця та режисер Ірина Цілик. Читати його буде народна артистка Герой України Ада Роговцева.
Текст оприлюднять 10 листопада. Охочі можуть надіслати диктант на перевірку за адресою: Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001 (гриф дати відправки – не пізніше 10 листопада).
Також можна надіслати фото написаного (або відсканованого) диктанту на електронну пошту rd@suspilne.media до 11:00 10 листопада.
Привітання з Днем української писемності та мови в картинках
Раніше ми писали: У Ніжині відбудеться радіодиктант національної єдності: як взяти участь
До теми: У Ніжині відбулась розважальна гра «Український ерудит» (Фото)
Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер