Завантаження ...
banner
banner

Росія може застосувати ядерну зброю у космосі: під загрозою цивільні супутники

Росія може застосувати ядерну зброю у космосі: під загрозою цивільні супутники фото

Росія активно розробляє протисупутниковий ядерний пристрій "невибіркової" дії для застосування у космосі. Він становитиме загрозу для усіх супутників усіх країн та компаній світу.

Пише Обозреватель

Якщо РФ застосує цю ядерну зброю – низька навколоземна орбіта буде непридатною для використання щонайменше упродовж року. Про це заявив представник Пентагону, помічник міністра оборони США з питань космічної політики Джон Пламб у ході слухань на підкомітеті з питань збройних сил Палати представників Конгресу, пише NBC News.

За словами Пламба, Росія упродовж певного часу розробляє протисупутниковий ядерний пристрій, який у разі застосування виведе з ладу не лише військові супутники у навколоземній орбіті, а й цивільні та комерційні.

"Концепція, яка нас турбує, полягає в тому, що Росія розвивається і — якщо ми не зможемо переконати їх у зворотному — зрештою запустить у космос ядерну зброю, яка буде невибірковою зброєю", яка не розрізнятиме військові, цивільні чи комерційні супутники", – заявив Пламб.

Наразі, за оцінками Пентагону, загроза не є неминучою, однак оборонне відомство США стурбоване цією програмою.

Якщо Росія доведе розпочате до кінця і застосує таку зброю у космосі, за словами Пламба, низька навколоземна орбіта — найпоширеніша орбіта для супутників — буде непридатною для використання, можливо, до року через випромінювання від ядерного вибуху.

Наразі у Пентагоні не можуть точно оцінити вплив такої зброї зважаючи на розміри ядерного вибуху. Однак, підкреслив Пламб, приблизна оцінка застерігає про те, що "супутники, які не захищені від ядерної детонації [в] космосі, якими є більшість супутників, можуть бути пошкоджені та постраждати, а деякі з них будуть піддані негайному вибуху".

У Пентагоні переконані, що зброя, яку розробляє РФ, "може становити загрозу для всіх супутників, якими керують країни та компанії по всьому світу, а також для життєво важливих комунікаційних, наукових, метеорологічних, сільськогосподарських, комерційних служб і служб національної безпеки".

Відтак наслідки агресії РФ у космосі без перебільшення відчує увесь світ. Адже, за словами міністра оборони США Ллойда Остіна, ядерний вибух у космосі "матиме руйнівні наслідки для багатьох наших можливостей у космосі — не лише наших можливостей, а й можливостей інших країн".

Вас може зацікавити: Відведення з фронту танків Abrams: у ЗСУ відповіли на чутки

"Ми вважаємо, що будь-хто безвідповідально навіть думає про розгортання або використання ядерного пристрою в космосі", – заявив він днями, виступаючи у Конгресі США.

Нагадаємо, 25 квітня стало відомо, що  Росія заблокувала резолюцію Радбезу ООН про заборону ядерної зброї в космосі. Фактично про це у світі домовилися багато десятиліть тому, коли понад 130 країн підписали Договір про космос від 1967 року, який забороняє будь-які протисупутникові системи та ядерну зброю у космосі.

Цей крок здивував Сполучені Штати представники яких тепер вважають, що Москва, можливо, "щось приховує" і не збирається виконувати міжнародні домовленості, спрямовані на збереження миру в космосі.

Вас може зацікавити:Росія перекидає сили із Запорізького напрямку на Донеччину: в ISW пояснили, що це означає. Карта

Загалом за внесений США і Японією проєкт резолюції проголосували 13 країн, Китай утримався, а Росія наклала вето.

Фото: JAXA

Раніше ми писали: Сенат США (верхня палата Конгресу) у вівторок, 23 квітня (вночі 24 квітня за Києвом), підтримав законопроєкт щодо надання допомоги Україні на суму близько 61 млрд доларів. "За" проголосували 79 сенаторів, проти виступили 18.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: