Для Заходу є загроза через посилення зв'язків та утворення своєрідного альянсу між Росією та Китаєм. Це зближення має занепокоїти усі країни, які вважають надважливими цінностями свободу та демократію, зважаючи на те, що обидві країни розпочали заявляти про зростання "ядерної напруженості" з країнами Заходу, — пише Обозреватель.
Дієвим кроком на противагу зближенню Пекіна та Москви з боку західних держав є посилення військової допомоги Україні, зокрема, передача летального озброєння. Таку заяву зробив міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс, його цитує Вloomberg.
Урядовець під час інтерв'ю телеканалу Sky "Sunday Morning with Trevor Phillips" назвав зміцнення альянсу між Росією та Китаєм загрозою для західних країн, тому він закликав європейські країни збільшити допомогу Україні летальною зброєю.
"Це пряма загроза нашому способу життя. Якщо ми дорожимо нашою свободою і демократією, ми повинні бути стурбовані тим, що вони об’єднуються", – зазначив Шеппс.
Ці коментарі він зробив на тлі поїздки російського диктатора Володимира Путіна до Китаю. Там, у Пекіні, вони разом з очільником КНР Сі Цзіньпіном зробили заяви з обіцянками активізувати співпрацю проти "стримування" їхніх країн з боку США. Також очільники двох країн заявили про зростання ядерної напруженості із Заходом.
Видання нагадує, що за час російської агресії проти України відносини між Лондоном та Пекіном і Москвою погіршилися. Причиною стали "шпигунство, диверсії та залякування".
"Велика Британія вислала високопоставленого російського представника та наклала нові обмеження на дипломатів країни на початку цього місяця у відповідь на те, що вона назвала скоординованою шпигунською кампанією. Після цього Росія вислала оборонного аташе Великої Британії", – йдеться у матеріалі.
Згадавши під час розмови про російський наступ на півночі Харківщини, Шеппс закликав європейські країни збільшити допомогу Україні.
"Ми перебуваємо в екзистенціальній битві за те, як ми керуємо світовим порядком. Ми повинні протистояти цьому", – наголосив міністр оборони Британії.
Нагадаємо, 16 травня повідомлялося, що Путін прилетів у Китай і розпочав переговори із Сі Цзіньпіном. У КНР російський диктатор провів дві доби.
Разом з ним до Пекіна прибули новопризначений міністр оборони РФ Андрій Бєлоусов, міністр закордонних справ Сергій Лавров, а також новий секретар Ради безпеки Сергій Шойгу й радник із зовнішньої політики Юрій Ушаков.
Фото: УНІАН
Як повідомляв MYNIZHYN, Президент Росії Володимир Путін доручив Генеральному штабу підготуватися до навчань щодо застосування нестратегічної ядерної зброї.