Завантаження ...
banner

Як без жодних проблем оформити права на успадковане майно

Отримання спадщини зазвичай пов’язане з покращенням матеріального становища, проте завжди супроводжується неприємними емоційними потрясіннями, що викликані смертю близької людини. Оформити права на спадщину (успадковане майно) можна в нотаріальній конторі за місцем проживання, крім того, спадщину може прийняти фактично особа, яка проживала з особою-спадкодавцем на момент її смерті (в даному випадку будь-які документи щодо оформлення спадщини не укладаються, проте їх відсутність в подальшому унеможливить процес відчуження (продаж, дарування тощо) чи передачу в оренду успадкованого майна.

За яких обставин можна успадкувати майно

Право на отримання спадщини відповідно до чинного законодавства може наступити у двох випадках: коли спадкодавець залишив заповіт з зазначенням прізвище певної фізичної особи (не обов’язково прямого чи близького родича), щодо його прав на успадковане майне та у випадку, коли права на спадщину наступають за законом (в даному випадку особа повинна бути прямим родичом покійного).

Під час отримання спадщини потенційні спадкоємці:

  • винні успадковувати не тільки права, але й певні фінансові (боргові) зобов’язання померлої особи – спадкодавця без будь-якого винятку чи певного застереження (приймати тільки певну частини спадщини у вигляді активів законом не дозволяється);

  • за бажанням можуть відмовитися від прийняття спадщини, оформивши відмову відповідною заявою або пропустивши визначені законом терміни подачі заяви про вступ в спадщину (відмова від успадкування майна може бути оформлена на користь інших (наступних за чергою) спадкоємців або без зазначення конкретних набувачів);

  • задля отримання спадщини за законом обов’язково повинні мати кровну спорідненість або шлюбні зв’язки з померлою особою-спадкодавцем (черговість успадкування майна родичами визначена законом).  

Як законно та без проблем успадкувати майно

Процедурне оформлення прав на спадщину складається з трьох етапів. На першому етапі, за інформацією сайту Центру Сімейного Права з м. Одеса https://ocsp.com.ua/uk/ спадкоємцю (спадкоємцям) належить впродовж шести місяців після смерті родича подати заяву нотаріусу про відкриття спадкової справи та її занесення до відповідного Реєстру.

До заяви необхідно додати певний пакет документів включно з свідоцтвом про смерть спадкодавця, заповітом, документами, що підтверджують права на отримання спадщини за законом та документами на саме майно. Після розгляду справи нотаріусом спадкоємець отримує свідоцтво про права на отримання спадщини.

 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: