Завантаження ...
banner
banner

Справжнє обличчя страху: способи та прийоми його подолати

Справжнє обличчя страху: способи та прийоми його подолати фото

Ви можете боятись павуків, темряви, виступів перед публікою і так далі. Страх – це індивідуальна річ. Він зароджується у вашій свідомості та стає головною перешкодою для щастя. Тому важливо зрозуміти його природу. В цій статті ви дізнаєтесь про людські страхи та прийоми контролю над ними, — пише novosti24.

Ілюзія, яка може отруїти життя

Кожна думка в нашій голові була створена нами. Так само і страх являється продуктом роботи нашого мислення та поведінки. Одного разу ми потрапили в незнайому ситуацію і вибрали певний тип реакції на неї. Якщо ситуація не була в нас під контролем або призвела до негативних наслідків, то ми будемо остерігатися подібного сценарію в майбутньому. Так зароджується страх.Якщо говорити прямо, то страх – це ілюзія. Наш мозок постійно створює страх, а ми віримо тим картинам та думкам, які він показує. Якщо взяти свої думки під контроль, то страх перестає бути великим. Кожен страх можливо подолати, головне знайти в собі сили та мужність для рішучого кроку в його сторону.

Великі страхи родом с дитинства

Майже всі страхи були сформовані в дитинстві. Велику частину часу дитина присвячує пізнанню нової інформації та навколишнього світу. Її мозок не має чіткої картини навколишнього світу. Тому мозку приходиться вступати в контакт з різними речами та ситуаціями, які відбуваються в навколишньому світі. Якщо ситуація або речі створили в дитини стрес, то в майбутньому вона буде відчувати дискомфорт при подібному розвитку подій. Також дитина може відчути страх, який залишиться в її підсвідомості та буде проявляти себе в дорослому житті.

Самокритика людини та її зв’язок зі страхом

Коли людина занадто самокритична, то це не значить, що в неї такий характер. Просто в її минулому були ситуації, які створили високий рівень критичності до своєї особистості. Частіше всього її самокритичність зародилася в дитинстві. Наприклад, ваш батько або мати не хвалили вас за різні досягнення. З великою ймовірністю у вас сформується комплекс відмінника. Ви будете все життя прагнути зробити все ідеально, щоб отримати похвалу у свій адрес та звести ймовірність критики до нуля. Тому самокритику варто вважати підсвідомим прагненням до ідеального результату, який гарантує схвалення за свою роботу.

Лінь, як вид страху

Мало хто розуміє, що лінь – це різновид страху. Нашому мозку не подобається витрачати енергію на речі, які не пов’язані з виживанням. Головна функція мозку – це збереження нашого життя. І йому неважливо, чи відчуваємо ми себе щасливі. Головне, щоб в нашому тілі було достатньо енергії для ефективних дій в екстреній ситуації. Також мозок полюбляє ситуації до яких він звик. Все нове викликає в ньому тривогу та лінь. Страх витратити забагато енергії – це головна причина лінощів. Краще відпочити та мати більший шанс на виживання, чим працювати та стати слабким, так мислить наш мозок.

Прийоми для боротьби зі страхом

Існує багато прийомів, які допомагають боротись зі страхом. Деякі з них потребують багато часу, але вони діють максимально ефективно. Для цього вам потрібно звернутись до спеціаліста.В цьому тексті ми розглянемо прості способи боротьби зі страхом. Від вас потрібно тільки бажання використати їх в реальному житті.

Детальний аналіз страху

Щоб побороти страх потрібно його дослідити. Знайдіть у своїх спогадах ситуації, які послужили причиною зародження страху. Коли ви знайдете причину страху, то у вас з’явиться шанс дослідити його реальність. Ви можете уявити найгіршу для себе ситуацію та спрогнозувати її наслідки. Така гра зі своєю свідомістю допоможе зрозуміти ілюзорність страху та зменшити його вплив на своє життя.

Швидкий спосіб

Швидкий спосіб подолання страху – це робота з власним тілом. Страх впливає на наше тіло та змінює його позицію в просторі. Наприклад, коли ви боїтесь ви шукаєте опору та хочете зменшитись в розмірах. Для цього ви починаєте сутулити плечі та упускати голову донизу. Така поведінка схожа на реакцію черепахи на небезпеку.Щоб подолати страх вам потрібно звернути увагу на своє тіло. Якщо підняти голову та розправити плечі, то страх зменшиться. Також ви можете вивчити декілька дихальних вправ, які допоможуть швидко розслабити тіло. Ваше тіло та свідомість залежні один від одного, тому для здолання страху слід працювати над тілом та свідомістю.

Промінь уваги

Часто страх розвивається по спіралі. На її початку стоїть думка про майбутній страх, потім ми створюємо перший образ страху, який тягне за собою інші образи. Разом ці образи створюють почуття страху. Якщо зупинити цей процес та направити свою увагу та думки в іншу сторону, то страху не буде. Наприклад, ви боїтесь темряви. Тоді вам потрібно зупинити страшні образи в голові та почати мислити про щось друге. Почніть планувати завтрашній день або помрійте. Головне перемістити промінь уваги в іншу точку.

Правило трьох секунд

Щоб у вашій голові не почало створюватися багато страшних думок, вам потрібно негайно діяти. Коли ви робите крок на зустріч страху, то він втрачає більша частину своєї сили. Тому ви можете застосувати правило трьох секунд. Вам потрібно порахувати до трьох і без зайвих думок почати робити те, що ви боїтесь. Повірте, страх розчиниться в повітрі й ви зможете відчути свою силу та контроль над ситуацією.

Зупинка думок

Страх створюється в наших думках. Тому одним з ефективних способів його подолання є зупинка думок. Один із простих способів зупинити внутрішній голос – це слідкувати за своїм диханням. Коли ваш внутрішній голос затихає, то ви стаєте більш спокійним і знаходитесь в моменті. В такому стані ви відчуваєте повний контроль над всім, що відбувається навколо вас.

Висновок

Після прочитаного матеріалу можна зрозуміти, що страх – це лише гра нашої уяви. Ми можемо управляти їм за допомогою різних прийомів. Але прийоми не головне. Основа подолання страху – це розуміння його причини та робота зі своєю свідомістю. Боятись все життя, чи зробити рішучий крок для подолання страху вирішувати тільки вам. Страх – це головна перешкода на шляху до вашого щастя.

Як повідомляв MYNIZHYN, боязнь здаватися смішними, вийти з дому без макіяжу, викласти в мережу фото, на якому ми виглядаємо незвично — ці почуття ми відчуваємо тому, що не вміємо адекватно сприймати свою зовнішність. Жахнутися від того, як ми виглядаємо з боку, — нормальна реакція для тих, хто звик бачити себе лише в анфас. Ось шість порад, які допоможуть стати об’єктивніше по відношенню до себе.
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: