Усе, що ви чули від мами й бабусі, фрази, кинуті татом мимохідь або вихователькою в дитячому садку — працює і впливає на вас щодня... Як звільнятися від ментального сміття — читайте у матеріалі, — пише Затишок.
1. ПОТРЕБА ДОВЕСТИ СВОЮ ПРАВОТУ
Навіщо вам це? Подумайте? Може річ у тім, що вам важливо завжди бути найкращим? Важливо завжди бути найправильнішим? Важливо бути кращим за всіх? Але ви не зобов’язані бути праві завжди. Ви можете помилятися. Ви можете мати думку, яка не збігається з думкою інших, і водночас не сваритися з ними і не з’ясовувати стосунків.
Дозвольте собі іноді помилятися. Так, нехай ви потім зрозумієте, що були неправі, а може й не зрозумієте – це взагалі не важливо.
Не доводьте нікому і нічого. Яка вам узагалі різниця, знає хтось, що ви маєте рацію чи ні?
2. ПОТРЕБА ВСЕ КОНТРОЛЮВАТИ
Страх втратити контроль над хоч чимось у своєму житті – це гординя. Якщо ви намагаєтеся все на світі контролювати, найімовірніше, в глибині душі ви впевнені, що це ви обертаєте цю землю, а решта нізащо з цим життям без вас не впораються.
Особливо цим грішать мами вже дорослих дітей.
– Ні, я не відпускаю тебе у поїздку з друзями.
Знайомо?
Починаємо розмотувати, що там усередині: поїде, а я не проконтролюю, і щось трапиться, а я не зможу допомогти, бо мене там немає. Ні, треба всіх прив’язати до себе, бо без мене вони просто не зможуть, вони слабкі й безпорадні.
Як вам таке? Якщо вашим дітям більше 12 років – починайте їх потроху відпускати. Ви їх навчили, ви молодець. Так, вони робитимуть помилки, їм буде боляче, але це їх навчить протистояти труднощам у житті. Поки дитина на впаде, навчаючись ходити, вона не зрозуміє, що падати – це боляче.
Усі ці уроки – необхідні. Відпускайте.
3. ЗВИЧКА ВІДЧУВАТИ ПОЧУТТЯ ПРОВИНИ
Часто з вами це буває? Насправді ноги у почуття провини теж ростуть із гордині.
З чого ви взяли, що все те, за що ви відчуваєте провину – це ваша відповідальність?
Беріть відповідальність за себе і своє життя і не звинувачуйте себе ні в чому. Якщо навіть ви робили помилки – це ваш досвід, який ніяк інакше не отримати.
4. ЗВИЧКА СВАРИТИ СЕБЕ
Частенько говорите щось на кшталт «ну я і дурепа!» або «ну так затупити могла тільки я!»?
З кожною такою фразою ви втоптуєте в бруд свою душу і свою самооцінку.
Почніть зупиняти себе, коли вам захочеться сказати щось таке, говоріть не «ось я йолоп!», а «треба ж, як цікаво вийшло!» – і побачите, як зміниться світ навколо вас.
5. ЗВИЧКА СКАРЖИТИСЯ
З чого ви взагалі взяли, що вас усі мають жаліти? Звідки у вас це переконання, і що дає вам ця загальна жалість?
Щойно ви чесно відповісте собі на ці запитання, вам одразу ж розхочеться це робити.
6. ЗВИЧКА КРИТИКУВАТИ ВСІХ І ВСЕ
Сидите й обговорюєте з подружкою або самі з собою подумки, яка безглузда зачіска он у тієї, а ця де гроші бере, цікаво, сама точно стільки не заробляє, сусіди дратують, батьки дістали моралями.
Усе, що відбувається навколо нас – це наше дзеркало. Якщо навколо вас одні ідіоти, значить ви – центровий. Змінюйте себе, і світ навколо теж зміниться, обіцяю.
7. ЗВИЧКА НОСИТИ МАСКУ
Багато хто з нас хоче виглядати в очах інших людей краще, ніж є насправді. Іноді ця звична маска так приростає до нашого обличчя, що ми забуваємо, а хто ж ми насправді?
Знімайте маски. Ви і без них – один такий, єдиний у світі, унікальний. І обов’язково знайдеться та людина, якій сподобається у вас саме те, чого ви соромитеся і намагаєтеся приховати.
8. ЗВИЧКА БОЯТИСЯ ЗМІН
Рідне болото – воно звичне. Мокро, звісно, і холодно, але хіба мало, що там, за його межами – може ще гірше, краще тут посиджу.
Так ви міркуєте, коли раз по раз відмовляєтеся від нових можливостей?
Кличуть вас кудись, а ви «ой, ні, я вдома посиджу», пропонують вам підвищення, а ви «ой, а раптом не впораюся – краще по-старому, зате звичніше».
І в якийсь момент життя перестане пропонувати вам варіанти і можливості.
Починайте виходити із зони звичного (не буду навіть називати це зоною комфорту, бо дехто сидить голою дупою на мурашнику і боїться встати з нього – як би чого не вийшло), і ви отримаєте набагато більше, ніж можете собі зараз уявити.
9. ЗВИЧКА ТРИМАТИСЯ ЗА МИНУЛЕ
Просто запишіть собі або запам’ятайте: поки ви тримаєтеся за минуле, ваше справжнє життя просто проходить повз.
Відпускайте старі стосунки, прощайте старі образи, живіть сьогоднішнім днем і довіряйте майбутньому.
10. ЗВИЧКА ВСЬОГО БОЯТИСЯ
Страхи – це ваші гальма.
Візьміть аркуш паперу і запишіть усі свої страхи – від найдрібніших – наприклад, ви боїтеся павуків, – до найбільших – наприклад, страх смерті. А між ними ще стільки всього.
Так ось кожен ваш страх – це кругляк у мішку з іншими такими ж кругляками, який ви тягнете на своїй спині, живучи своє життя.
Чи швидко ви зможете рухатися з цим мішком каміння? Може й так, але без нього точно було б швидше.
Позбавляйтеся страхів – самі чи сходіть із цим питанням до психолога – неважливо. Головне – відпускайте їх і живіть сміливо своє прекрасне життя.
11. ЗВИЧКА ВИПРАВДОВУВАТИ ОЧІКУВАННЯ ІНШИХ ЛЮДЕЙ
«Я, звісно, хотів стати пілотом, але мама чекала, що я стану лікарем, тому тепер я лікар, мені, щоправда, не дуже подобається моя робота, але зате мама задоволена» – хочете так?
Хочете прожити своє єдине життя так, як хочуть інші? Серйозно?
Ваші очікування – це ваші проблеми. Говоріть цю фразу всім, хто від вас чогось чекає.
Тільки ви самі вирішуєте, як вам жити, ким бути, як реагувати на щось. Ви – господар свого життя. Щойно ви це зрозумієте – простір перебудується, і перед вами відкриються такі двері, про які ви зараз навіть не підозрюєте.
Як повідомляв MYNIZHYN, у стосунках потрібно дбати про свою другу половинку, любити з усіма її недоліками та вадами. Поважати кордони та дозволяти людині бути вразливим поруч із вами. Вам має стати найважливішим елементом системи підтримки партнера. І він повинен робити те саме для вас. Ознайомтеся з 10 ознаками, які вказують на те, що ваш партнер вас не поважає.