2 Серпня 2018
3433
До Євразії амброзію в 1873 році завезли з Америки разом із насінням конюшини
Бур'ян амброзія розростається дуже швидко, при цьому висушує ґрунт у культурних посівах і глушить інші рослини, зокрема лугові трави. Амброзія знижує родючість ґрунту, висмоктуючи з неї мінеральні елементи.
Тварини не їдять амброзію через високий вміст у ній гірких ефірних олій.
Також, дана рослина - один із найнебезпечніших бур'янів-алергенів. Симптомами реакції на цвітіння амброзії є нежить, почервоніння і свербіж очей, сльозоточивість, свербіння шкіри, хрипи в грудях, кашель, подразнення і біль у горлі.
На батьківщині у амброзії понад 600 природних ворогів, які стримують її зростання. Серед них є як рослини, так і комахи. У наших умовах, які бур'яну цілком підходять, агресор майже не зустрічає перешкод. Амброзії не страшна посуха, вона надзвичайно плодовита: доросла рослина дає до 40 000 насінин.
Якщо ви виявили неподалік кущик амброзії, знищіть його, поки рослина не дала насіння. Незначну кількість заростей бур'яну можна просто скосити, але якщо ви запізнилися, і насіння амброзії просипалося на землю, готуйтеся до важкої, виснажливої боротьби, в якій вам доведеться об'єднати всі доступні методи:
- скошування (ефективний тільки в період утворення бутонів);
- викопування або виривання з коренем (викопувати бур'ян доведеться кілька років);
- хімічний метод (в курортній зоні, на пасовищах і в населених пунктах застосування гербіцидів категорично заборонено);
- витіснення іншими рослинами (використовують газонну траву і багаторічні рослини);
- використання природних ворогів (спеціально для боротьби з амброзією в 1978 році з Америки до Китаю, Югославії й Австралії завезли амброзієвого листоїда, близького родича колорадського жука. Також використовують і інший вид жука листоїда - щитоноску пижмову).
Оригінальний спосіб боротьби з амброзією застосував дніпропетровський підприємець Дмитро Подопригора - він купував її у населення. У 2012 році на купівлю кустів амброзії підприємець витратив 10 тисяч грн. І це не єдиний випадок застосування такого способу в Україні.
Як повідомляє unenizh.org.ua - на місто Ніжин насувається "амброзієва чума". Підтвердженням цьому є багато численні фото Ніжина на вулиці якого звідусіль видніється амброзія.
Шановні мешканці! Якщо ви виявили неподалік амброзію, знищіть її, крім нас про наше здоров'я ніхто не попіклується. Не наражайте на небезпеку дітей, сусідів та свої родини.