Завантаження ...
banner
banner

Подробиці затримання волонтерів з Ніжина, які вивозили зброю із зони АТО

Тубус гранатомета і гільзи везли в музей, — продовжує Олександр Максимець. — Волонтери кажуть, що бачили, як два автомати витягували з сумок. Після цього їх усіх положили на землю. Де ще взялися два — не бачили.

25 березня на блокпосту біля Артемівська на Донеччині затримали трьох волонтерів із Ніжина Чернігівської області — 47-річного Володимира Ужищенка, 41-річного Романа Жежеру та 21-річну Наталію Нос. В їхній "Газелі" міліціонери знайшли чотири автомати Калашникова, 16 магазинів до них, 10 пачок патронів, три гранати Ф-1, штик-ніж, дві кілограмові упаковки пороху, сім бронежилетів, дві сталеві каски, порожній тубус гранатомета РПГ-26 і гільзу від танкового снаряда. Про це Mynizhyn.com повідомляли раніше 

— Я зв'язався з групою, що затримала їх. Також із хлопцями з 13-го батальйону, куди вони їздили, — каже 27-річний волонтер Олександр Максимець, хлопець затриманої Наталії Нос.

— Бійці йдуть на ротацію. Максимум, що зможуть взяти — свою зброю й рюкзак. А зимові речі, багато іншого забрати не зможуть. Тому просять волонтерів відвезти додому. Коли бував там, завжди казав хлопцям: "Не передавайте нічого забороненого. Нас посадять і вас разом з нами". Але я потрапив у лікарню. Волонтери довірилися бійцям, вони нагрузили авто. Від'їхали за кілометр, перший блокпост. І зразу — мигалки, автомати, постріли. Міліціонери до тих сумок. Уже знали, де шукати. Відкривають, а там гранати, патрони, автомати.
 
— Тубус гранатомета і гільзи везли в музей, — продовжує Олександр Максимець. — Волонтери кажуть, що бачили, як два автомати витягували з сумок. Після цього їх усіх положили на землю. Де ще взялися два — не бачили. Спілкувався зі слідчим. Говорить, що відбитків пальців волонтерів на зброї не виявлено. Прямого доказу немає. Зараз з'ясовують, чиї це автомати. Їхні номери записані на 13-й батальйон, але таких людей там немає. Це мертві душі. Друзі з батальйону "Чернігів", які стояли на блокпостах, кажуть, що зброю ховають в обшивку машин, колеса, моторне відділення. А в сумках — явно підстава.
 
— Я не вірю, що вони винні, — говорить 50-річна Наталія Кучеровська, директор ніжинського центру соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді. — Ці люди їздили десятки разів на Донбас у дуже смутні часи. Возили посилки від батьків, продукти, медикаменти, одяг. Вони добре знають, що машину кілька разів будуть перевіряти. Раніше привозили для музею рештки від "Градів".
 
В Артемівській міліції кажуть, що зброя була не в сумках, а лежала у сховку під сидінням.
 
— До 2014 року на руках у громадян було 4 мільйони стволів нелегальної зброї, — розповідає голова наглядової ради Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін, 45 років. — Зараз вивозять її з АТО. Загалом додалося щонайменше півмільйона одиниць нелегальної зброї. Окрім автоматів і пістолетів, з'явилася велика кількість кулеметів, гранатометів, гранати, міни, вибухівка. На Донбасі автомат можна купити за 100 доларів. Поза межами зони АТО — від 300 доларів. У Чернігівській області пістолет ТТ пропонували за півтори тисячі гривень. Бізнес працює, люди збагачуються на сотні мільйонів доларів. Легальна версія автомата Калашникова, переробленого на карабін, коштує 1100 доларів. Міліція щодня вилучає сотні одиниць, але тисячі залишаються непомічені. Ситуація виходить з-під контролю.
 
2 тисячі гривень — за стільки продавали гранатомети четверо чоловіків у Дніпропетровську. Пропонували знайомим, через соцмережі. Їх затримала міліція. Під час обшуку знайшли 100 гранатометів, осколкові гранати, 600 г тротилу і понад 3 тис. набоїв. Зброю привезли із зони АТО.

pik.cn.ua
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: