Завантаження ...
banner

Фундук вирощений ніжинськими лісівниками - і смачно, і корисно!

Людей здавна приваблювали лісові ласощі. Та якщо гриби та ягоди зустрічаються частіше, то ліщина, або її окультурена форма - фундук – рідше. Саме тому ще у далекому 1983 році ніжинські лісівники заклали

фундук, ніжинські лісівники

Людей здавна приваблювали лісові ласощі. Та якщо гриби та ягоди зустрічаються частіше, то ліщина, або її окультурена форма  - фундук – рідше. Саме тому ще у далекому 1983 році ніжинські лісівники заклали перші плантації  цінного лісового горіху. Квітне він рано навесні, коли середня температура повітря досягає +12°C. 

Чоловічі і жіночі суцвіття зацвітають у різний час, тому рослини можуть не запилитися і врожайність впаде. Щоб цього не сталося, висадили декілька сортів фундука (Пурпурний, Пам’яті Яблукова та Тамбовський ранній). Вони запилювали  один одного, що давало гарантований врожай. У 2013 році плантацію оновили, частину зрізали, нову порость розрідили і сформували гарні кущики.

Фундук – горіх калорійний. По живильній цінності він перевищує навіть рибу і м'ясо, хоча й містить менше вуглеводів. Завдяки цінним компонентам (вітаміни E, B, Омега-3-жирні кислоти, Паклетасел, цинк, фосфор, магній, калій, залізо, кальцій) його вживають і в якості ліків. 

Та все ж властивості фундука втрачають свою значимість, якщо людина зловживає його споживанням. Максимальна добова доза для дорослго – 50 г, більша кількість надмірно навантажує травну систему великим обсягом клітковини.

ДП "Ніжинське лісове господарство"

фундук, ніжинські лісівники

фундук, ніжинські лісівники