Завантаження ...
banner

Ніжинцям на замітку: як голосувати в умовах пандемії, на дому та на самоізоляції

Цієї неділі, 25 жовтня 2020 року, на території Чернігівської області відбуватимуться місцеві вибори. Як і по усій Україні, голосування здійснюватиметься в умовах адаптивного карантину. З метою

місцеві вибори, голосування, пандемія, самоізоляція

Цієї неділі, 25 жовтня 2020 року, на території Чернігівської області відбуватимуться місцеві вибори. Як і по усій Україні, голосування здійснюватиметься в умовах адаптивного карантину. З метою убезпечення учасників виборчого процесу на державному рівні затверджено ряд протиепідемічних заходів.

Про те, що варто знати громадянам, щоб уникнути ризиків інфікування COVID-19, розповів на брифінгу в Чернігівській ОДА Валерій Білоокий, керівник відділу державного адміністрування виборців Чернігівської ОДА.

— У разі виявлення у громадянина підвищення температури понад 37,2°С та за наявності симптомів респіраторного захворювання, йому буде рекомендовано утриматись від відвідування приміщення виборчої комісії і звернутися за медичною допомогою. При цьому, щоб не позбавляти людину права на волевиявлення, кожна дільниці має бути забезпечена окремою кабінкою і скринькою, — зауважив Валерій Білоокий.

Обов'язково на вході в приміщення мають бути засоби для дезінфекції рук, інформаційні плакати. Для дотримання дистанції між голосуючими не менше 1 метра наноситься спеціальна розмітка.

Столи для бюлетенів заборонено накривати тканиною. Кожні дві години передбачена дезінфекція поверхонь і кожні чотири – вологе прибирання. При цьому голосування не зупинятиметься. За бажанням, для заповнення бюлетенів виборець може скористатися власною ручкою.

Відповідальність за забезпечення належних протиепідемічних умов на дільницях, а також виділення коштів для фінансування цих заходів покладено на органи місцевого самоврядування.

— За останніми даними, на ці потреби місцевими бюджетами вже виділено понад 1 млн гривень і процес триває. Сподіваємось, що до дня голосування всі дільниці будуть забезпечені всім необхідним для захисту виборців та членів ДВК від інфекції, - зазначив Валерій Білоокий.

У приміщеннях дозволяється одночасне перебування не більше трьох виборців з розрахунку на одного члена комісії. Громадянам не рекомендовано приводити із собою дітей, а також затримуватись на дільниці тривалий час.

— Кожен виборець має усвідомлювати особисту відповідальність. Важливо одягнути засіб захисту належним чином, тобто повністю прикрити ніс і рот. Роздача захисних масок та рукавичок на дільницях не передбачена. Про це виборець має подбати самостійно, — поінформував спікер.

Також обговорили, як буде організоване голосування на дому в умовах пандемії.

Згідно з рекомендаціями Кабміну, виборцям, які перебувають на самоізоляції, хворим на COVID-19, або тим, хто нещодавно виписався з лікарні, потрібно не пізніше 20-00 п’ятниці, 23 жовтня, подати до ДВК заяву і довідку з медустанови про стан здоров'я. Дільнична виборча комісія приймає рішення і вносить таку людину до відповідного списку.

З метою мінімізації ризиків розповсюдження хвороби, ЦВК рекомендує виборчим комісіям у першу чергу обслуговувати маломобільні групи населення і тих, хто тимчасово втратив здатність самостійно пересуватись. Після цього відвідати хворих на COVID-19 та осіб, що перебувають на самоізоляції. Члени дільничних комісій після відвідування хворого на коронавірус щоразу мають змінювати засоби захисту.

Порядком голосування на дому передбачено, що виборець самостійно тримає паспорт, на прохання члена комісії перегортає сторінку, а також, дотримуючись дистанції, знімає маску для підтвердження особи. Така практика також застосовуватиметься і на дільницях.

Нагадаємо, станом на жовтень 2020 року на Чернігівщині зареєстровано близько 794 тисяч виборців, які матимуть можливість проголосувати на 1080 виборчих дільницях. Для проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року в області утворено 65 територіальних виборчих комісій та окружну виборчу комісію з виборів народного депутата України по одномандатному виборчому округу № 208.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: