Завантаження ...
banner

Шість тонн мертвої риби на Чернігівщині: триває боротьба із забрудненням річок

Шість тонн мертвої риби на Чернігівщині: триває боротьба із забрудненням річок фото

На Чернігівщині продовжується збір та захоронення загиблої риби, зокрема, 31 серпня у Сумській області зібрано понад 12 тонн, а в Чернігівській області – шість тонн.

Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Наразі маса забруднених вод у річці Десна дісталася до Кладьківки Чернігівської області. Держекоінспекція та Держводагентство за останню добу відібрали 26 проб води, аби дослідити забруднення в лабораторіях. Загалом лише за останні чотири доби відібрано майже 100 проб та проведені відповідні лабораторні дослідження.

Також державні екологічні інспектори та представники Держпродспоживслужби у Сумській області провели відбір проб грунтової води з шахтних колодязів. Про їх результати повідомимо додатково.

Крім того, на Чернігівщині продовжуються заходи з розʼяснювальної роботи серед населення щодо заборони купання та ловлі риби.

Нагадаємо, що за дорученням Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля проведено засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо забруднення річки Сейм у Сумській та Чернігівській областях та можливого забруднення річки Десна у Чернігівській та Київських областях. Комісія визначила комплекс заходів для локалізації та ліквідації наслідків забруднення річок Сейм та Десна.

Для забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення Держпродспоживслужба запровадила посилені заходи контролю за реалізацією риби у цих регіонах. Здійснюється інформування населення про ймовірну небезпеку використання води з річки Сейм для напування худоби та поливу городини. Фактів торгівлі рибою, що зазнала загибелі в р. Сейм, не виявлено.

Як повідомляв MYNIZHYN, у соціальних мережах активно ширилися дописи щодо забруднення річки Десна, яке відбулося через несанкціоновані скиди в річку Сейм на території рф. Враховуючи важливість цієї інформації та маючи відповідне лабораторне обладнання, КП «Чернігівводоканал» ухвалив рішення провести лабораторні дослідження заборів проб води в Десні та Стрижені.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: