Станом на 7 вересня, у результаті забруднення річок Десна та Сейм, збитки для Чернігівщини сягають 186 мільйонів гривень, пише Суспільне.
Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус після спільного засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій разом з міністеркою захисту довкілля та природних ресурсів України Світланою Гринчук.
Фото: Начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус та міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук. Джерело: В'ячеслав Чаус
Також він зазначив, що забруднена пляма на Десні вже не така концентрована, а швидкість її руху менша за швидкість течії річки. З його слів, це дає більше часу на її розбавлення та насичення води киснем.
"Щоб пришвидшити штучну аерацію, потрібні додаткові установки. З цим допоможе Міндовкілля. Вже не фіксується масовий мор риби", — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що у мережі з’явилася інформація щодо погіршення стану води в річці Сейм, у результаті чого спостерігався масовий мор риби. Щоб виявити причину, екологи дослідили водойму на вміст шкідливих речовин. Результати виявилися невтішними.
Група місцевих добровольців за один день зібрали з Сейму півтори тонни мертвої риби. Працювати в масках та рукавичках, а рибу закопали біля села.
Також, враховуючи важливість інформації стосовно забрудення річок та маючи відповідне лабораторне обладнання, КП «Чернігівводоканал» ухвалив рішення провести лабораторні дослідження заборів проб води в Десні та Стрижені.
Як повідомляв MYNIZHYN, станом на 5 вересня, забруднюючі органічні речовини дійшли до ділянки річки Десна в селі Боромики на Чернігівщині, а до Чернігова залишається 38 кілометрів. Наразі характер забруднення змінився. Воно осідає на дно, йде не суцільним розривом, а пересувається по найглибшій частині річки, по центру.